Gołębiowe opowieści w Drejdel klubie

czwartek 16 listopada 2023
  • Reguły Drejdel klubu są proste – wystarczy przyjść i aktywnie uczestniczyć w warsztatach (fot. mat. Muzeum w Gliwicach)
    Reguły Drejdel klubu są proste – wystarczy przyjść i aktywnie uczestniczyć w warsztatach (fot. mat. Muzeum w Gliwicach)
Kiedy: 
  • niedziela 19 listopada 2023
Gdzie: Gliwice
To warsztaty nie tylko przyrodnicze, ale opowiadające o wartości i ważności pokoju na świecie. Dzieci spędzą kreatywnie czas, poznają grę w drejdla i będą dobrze się bawić. Koszt zajęć to symboliczne 1 zł.

Drejdel to bączek, zabawka, którą dzieci bawią się podczas żydowskiego święta Chanuka. Zasadą gry jest pomnażanie słodkości – czekoladowych monet, które na końcu się zjada. Jak gra się w drejdla dzieciaki przekonają się w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 3-12 lat.

Opowieści o gołębiach i nie tylko

Reguły Drejdel klubu są proste – wystarczy przyjść i aktywnie uczestniczyć w warsztatach. Zajęcia 19 listopada poprowadzi Julia Krzyśków – edukatorka i artystka. Dzieci porozmawiają przyrodzie oraz pokoju na świecie. Będzie bardzo plastycznie i bardzo kreatywnie. 

Warsztaty odbędą się w niedzielę 19 listopada w godz. 12-13.30 w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 14) w Gliwicach. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 1 zł od osoby. Obowiązują zapisy: dompamieci@muzeum.gliwice.pl lub tel. 605362594. Informację znajdziecie na stronie Muzeum w Gliwicach.

Kategoria: Wydarzenia