Zimowa przygoda z Mikołajem, alpakami i Kozą Meloną

poniedziałek 20 listopada 2023
 • Podczas mikołajek w Beceku dzieci spotkają się z wesołymi alpakami (fot. mat. organizatora)
  Podczas mikołajek w Beceku dzieci spotkają się z wesołymi alpakami (fot. mat. organizatora)
 • Na scenie będzie można zobaczyć spektakl Teatru Lalek Rabcio, a po nim spotkanie z Mikołajem (fot. mat. organizatora)
  Na scenie będzie można zobaczyć spektakl Teatru Lalek Rabcio, a po nim spotkanie z Mikołajem (fot. mat. organizatora)
 • Mikołajki to również spotkanie z Mają Strzałkowską – autorką „Julki i Szpulki” (fot. mat. organizatora)
  Mikołajki to również spotkanie z Mają Strzałkowską – autorką „Julki i Szpulki” (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
 • niedziela 3 grudnia 2023
Gdzie: Bytom
Mikołajki w Bytomskim Centrum Kultury to mnóstwo niespodzianek: warsztaty z autorką „Julki i Szpulki”, alpaki, śląskie bajki i piosenki, spektakl dla dzieci. Oczywiście nie zabraknie spotkania ze Świętym Mikołajem i jego pomocnikami.

Gdzie można spotkać Mikołaja? Zimowa przygoda czeka na wszystkie dzieciaki w Bytomskim Centrum Kultury. To nie tylko spotkanie ze świętym, ale mnóstwo innych atrakcji.

Tropem Mikołaja i śląskie bajki Kozy Melony

Z Mają Strzałkowską – autorką „Julki i Szpulki” dzieci i rodzice zamienią się w detektywów szukających św. Mikołaja. W planie jest rozwiązywanie świątecznych zagadek, tworzenie listów i poszukiwania świątecznej paczki. Rodzinne warsztaty „Na tropie Mikołaja” (godz. 13 lub 14) skierowane są do dzieci w wieku 5-7 lat. Drugą propozycją są zajęcia „Święta po śląsku” (godz. 13) z pacynką Kozy Melony. Uczestnicy spróbują nauczyć się śląskiego języka, posłuchają opowieści o świątecznych tradycjach i obyczajach. Nie zabraknie wesołej zabawy, przeplatanej śląskimi bajkami, tańcami i piosenkami. Warsztaty dla dzieci od 4. roku życia.

Alpaki, zimowa opowieść i Mikołaj

Podczas tego wspaniałego dnia w Beceku napotkacie wesołe alpaki, które porwą Was w „Zimową przygodę" (godz. 16) z Teatrem Lalek Rabcio. Dzieci przeniosą się do krainy wyobraźni, gdzie wszystko jest możliwe. Chociaż spadł śnieg Jurek, Zosia i Stenia nie mogą wyjść z domu. Robią bałwanka z włóczkowych kul i dają mu serce z papieru. Ono zaś sprawia, że bałwanek ożywa i chętnie bawi się z dziećmi i babcią. To ciepła opowieść pełna pomysłów na to, jak wypełnić wnętrze domu zabawą. Po spektaklu odbędzie się spotkanie ze Świętym Mikołajem (godz.17) i jego pomocnikami. Dzieci będą mogły odebrać prezenty wcześniej przygotowane i przyniesione przez rodziców. W programie również krótkie animacje i rozmowy z Mikołajem.

Mikołajki w Bytomskim Centrum Kultury (Plac Karin Stanek 1) odbędą się 3 grudnia. Bilety w cenie: warsztaty „Na tropie Mikołaja” 20 zł za parę (dziecko i opiekun), „Święta po śląsku” 10 zł od dziecka (rodzice mogą uczestniczyć w zajęciach), spektakl „Zimowa przygoda” 35-40 zł. Rodzice mogą podrzucać podpisane prezenty do szatni BECEK do godz. 16. Po spektaklu osoby niezainteresowane spotkaniem z Mikołajem będą miały czas, aby spokojnie wyjść z sali widowiskowej. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także


Na mikołajki obdarowujemy się zwykle drobnymi upominkami. O wiele większym wyzwaniem jest Boże Narodzenie, kiedy pod choinką każdy oczekuje konkretnych prezentów. Sporządziliśmy listę tych najciekawszych. Wśród naszych propozycji są wyłącznie najwyższej jakości, niebanalne polskie produkty: zabawki, ubrania, gadżety, książki. Zobaczcie, jakie "perełki" znaleźliśmy.
 

Top 50 – najlepsze prezenty pod choinkę