Aktywne, rodzinne mikołajki w malowniczym otoczeniu Beskidów

wtorek 21 listopada 2023
  • Trasa „Biegu Mikołajkowego z Nadzieją” będzie prowadzić ścieżkami Doliny Wapienicy (fot. mat. organizatora)
    Trasa „Biegu Mikołajkowego z Nadzieją” będzie prowadzić ścieżkami Doliny Wapienicy (fot. mat. organizatora)
  • Dodatkowo dla najmłodszych odbędą się warsztaty ozdób świątecznych  (fot. mat. organizatora)
    Dodatkowo dla najmłodszych odbędą się warsztaty ozdób świątecznych (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 10 grudnia 2023
Dzieci i dorośli będą mogli wystartować w 8. „Biegu Mikołajkowym z Nadzieją”. Odbędzie się również ognisko z dobrym domowym jedzeniem oraz warsztaty ozdób świątecznych dla najmłodszych uczestników.

Trasa „Biegu Mikołajkowego z Nadzieją” będzie prowadzić ścieżkami Doliny Wapienicy. Bieg główny wyniesie 6 km i zostanie rozegrany w kategoriach: bieg rodzinny (dzieci do lat 8 z rodzicami), dzieci i młodzież (z podziałem na grupy wiekowe od 9 do 18 lat), kobiety, mężczyźni. Każda forma pokonania trasy jest możliwa: bieg, marsz, Nordic Walking, dogotrekking, bieg z wózkiem. Dla najmłodszych przygotowano minibieg na dystansie od 60 do 180 m. Dodatkowo dla najmłodszych odbędą się warsztaty ozdób świątecznych w Klimczokówce (godz. 12-13). Jest również szansa na zdobycie nagrody specjalnej za najciekawsze przebranie mikołajkowe. Po aktywnej rekreacji organizatorzy zapraszają wszystkich na spotkanie przy ognisku.

„Bieg Mikołajkowy z Nadzieją” odbędzie się 10 grudnia w Bielsku Białej. Start minibiegu głównego o godz. 11, biegu głównego o godz. 12 z Parkingu Leśnego w Wapienicy (ul. Tartaczna). Zgłoszenia można dokonać drogą elektroniczną lub w dniu startu od godz. 9 do 10.30 w Biurze Zawodów – Klimczokówka (ul. Zapora 10). Bieg odbędzie się bez względu na pogodę. Nie ma opłat startowych. Więcej informacji o imprezie znajdziecie na stronie organizatora Fundacji Nadzieja

Kategoria: Wydarzenia