Rodzinna niedziela z „Bajkomatem”

wtorek 21 listopada 2023
  • Spektakl „Bajkomat” jest pełen dowcipu, kolorów i muzyki (fot. mat. organizatora)
    Spektakl „Bajkomat” jest pełen dowcipu, kolorów i muzyki (fot. mat. organizatora)
  • W przedstawieniu zostały wykorzystane elementy teatru lalkowego (fot. mat. organizatora)
    W przedstawieniu zostały wykorzystane elementy teatru lalkowego (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 26 listopada 2023
Gdzie: Katowice
Chcielibyście odwiedzić królestwo Bałaganu, albo uwielbiacie skakanie po kałużach i deszczowe piosenki? To coś dla Was – zabawny i pełen muzyki spektakl Teatru Gry i Ludzie. Przeniesiecie się do miasteczka, w którym znajduje się niezwykła maszyna produkująca bajki.

Bajkomat to bardzo nietypowa maszyna, która daje dzieciom bajki. Dzięki niej w pewnym szarym i zwyczajnym miasteczku wcale nie jest smutno. Ale niestety któregoś dnia maszyna się psuje. Czy bohaterowie z pomocą dzieci odnajdą sposób, aby go naprawić?

Twórcza zabawa z bajką

Spektakl „Bajkomat” jest pełen dowcipu, kolorów i muzyki. Mali widzowie zobaczą dwie historie: O niesfornym Jaśku, który dostrzega piękno w deszczowej pogodzie i o królestwie Bałaganu, w którym zaczynają się kłopoty z powodu zaginięcia małego pieska. W przedstawieniu zostały wykorzystane elementy teatru lalkowego, choć nie są to typowe pacynki oraz gra w żywym planie. Autorzy spektaklu pragną zachęcić widzów, zarówno dużych jak i małych do twórczej zabawy z bajką, tą dobrze znaną z literatury, jak i tą wymyśloną w jednej chwili, zaklętą w zwykłych przedmiotach.

Spektakl w reżyserii Ani Kandziory będzie można obejrzeć 26 listopada o godz. 15 w Teatrze Gry i Ludzie (ul. Gliwicka 120) w Katowicach. Bilety można zakupić online, są w cenie: 29 zł. Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 501395069 lub mailowo: rezerwacja@gryiludzie.pl. Ciekawostki związane z postaciami i kulisy spektakli znajdziecie również na fanpage’u Teatru na Facebooku.

Kategoria: Wydarzenia