Szychta w Muzeum Śląskim – weź udział w wyjątkowej Barbórce

piątek 24 listopada 2023
  • Obchody Barbórki w Muzeum Śląskim rozpoczną się już 2 grudnia, a wszystko za sprawą instalacji świetlnej (fot. mat. Muzeum Śląskie)
    Obchody Barbórki w Muzeum Śląskim rozpoczną się już 2 grudnia, a wszystko za sprawą instalacji świetlnej (fot. mat. Muzeum Śląskie)
  • Przygotowano ciekawe barbórkowe warsztaty dla dzieci (fot. mat. Muzeum Śląskie)
    Przygotowano ciekawe barbórkowe warsztaty dla dzieci (fot. mat. Muzeum Śląskie)
  • Barbórkę zakończy koncert zespołu Wojciech Mazolewski Quintet (fot. mat. Muzeum Śląskie)
    Barbórkę zakończy koncert zespołu Wojciech Mazolewski Quintet (fot. mat. Muzeum Śląskie)
Kiedy: 
  • sobota 2 grudnia 2023 - poniedziałek 4 grudnia 2023
Gdzie: Katowice
Rozpocznie się od spektakularnej instalacji świetlnej, a zakończy koncertem zespołu Wojciech Mazolewski Quintet. Nie zabraknie ciekawych warsztatów dla dzieci i nie tylko. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

4 grudnia na Śląsku to Barbórka. Muzeum Śląskie, które znajduje się na terenie dawnej kopalni „Katowice” oraz fundacja Soundscape również przyłączają się do obchodów tego wyjątkowego święta.

Barbórkowa moc atrakcji

Obchody Barbórki rozpoczną się już 2 grudnia. Wszystko za sprawą instalacji świetlnej na Szybie Warszawa II, którą będzie można podziwiać do 4 grudnia w godzinach od 16 do 6. Barbórkę zakończy koncert zespołu Wojciech Mazolewski Quintet (godz. 20). W międzyczasie będzie można wziąć udział w ciekawych warsztatach. Przygotowano zajęcia dla dzieci: „Co kanarki śpiewały pod ziemią?” (dla dzieci z klas 2-3), „Na górze – na dole, stare – nowe, czyli podróże z górnikiem Bulandrą i diabłem Rokitą po Górnym Śląsku" (dla dzieci z klas 4-6) oraz górniczo-muzyczne (dla dzieci w wieku 8-12 lat). Z kolei warsztaty artystyczne „Szychta w Kopalni Odwagi” przeniosą uczestników w świat górniczych doświadczeń, gdzie odwaga ukazuje się w zupełnie nowym świetle.

Barbórka odbędzie się 4 grudnia w godz. 10-20 w Muzeum Śląskim w Katowicach (ul. T. Dobrowolskiego 1). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Zapisów na warsztaty i koncert będzie można dokonywać przez formularz dostępny na stronie Facebook fundacji Soundscape. Program warsztatów znajdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia