„Dzień Śniegu” z grą terenową, zabawą i kiermaszem

czwartek 30 listopada 2023
  • Dzień Śniegu to m.in. warsztaty przyrodnicze, ekologiczne, zielarskie i kreatywne (fot. mat. pexels)
    Dzień Śniegu to m.in. warsztaty przyrodnicze, ekologiczne, zielarskie i kreatywne (fot. mat. pexels)
Kiedy: 
  • niedziela 10 grudnia 2023
Gdzie: Mikołów
O zimowych zjawiskach atmosferycznych oraz ich roli i znaczeniu dla przyrody dowiecie się w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Wydarzenie to m.in. dobra zabawa, spotkanie z edyfikatorami Planetarium i świąteczne maszkety.

„Dzień Śniegu” to ostatnie wydarzenie w tym roku Śląskiego Kalendarza Ekologicznego, który jest realizowany w ramach Kampanii na rzecz różnorodności biologicznej „Bioróżnorodność - Fundament Natury". Projekt jest dofinansowany ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Śnieżynki, warsztaty i kiermasz

W niedzielę 10 grudnia w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie będzie biało, a wszystko za sprawą śniegu. Dzieci ucieszy gra terenowa „Śnieżynki”, warsztaty przyrodnicze, ekologiczne, zielarskie i kreatywne. Podczas spotkania z edyfikatorami Planetarium – Śląski Park Nauki będzie o „Śniegu z tej i nie z tej Ziemi”. Wydarzenie to również spacer przyrodniczy „Zimowe rozważania o zmieniającym się klimacie” (godz. 12.30). Nie zabraknie kiermaszu rękodzieła i maszketów, tym razem we świątecznym wydaniu.

„Dzień Śniegu” odbędzie się 10 grudnia w godz. 11-17 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie (ul. Sosnowa 5). Wszystkie atrakcje są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych zapisów. Informację znajdziecie na stronie Ogrodu.

Kategoria: Wydarzenia