Jarmark na Nikiszu, czyli niepowtarzalny klimat i piękne rękodzieło

środa 6 grudnia 2023
  • Na Jarmark będzie można dojechać bezpłatnymi liniami autobusowymi (fot. archiwum zdjęć FB Jarmark na Nikiszu)
    Na Jarmark będzie można dojechać bezpłatnymi liniami autobusowymi (fot. archiwum zdjęć FB Jarmark na Nikiszu)
Kiedy: 
  • piątek 8 grudnia 2023 - niedziela 10 grudnia 2023
Gdzie: Katowice
Na zabytkowym osiedlu znów zagości magia świąt. Znajdziecie tu świetne rzeczy na prezent: rękodzieło, piękne przedmioty i produkty eko. Do tego pierniki, grzane wino, zabawa na karuzeli wiedeńskiej i piękne iluminacje.

To jeden z największych i najpiękniejszych jarmarków rękodzielniczych w Polsce, który przyciąga dziesiątki tysięcy zwiedzających. W tym roku odbędzie się 16. edycja Jarmarku na Nikiszu.

Jarmarkowy zawrót głowy

Na stoiskach będzie można znaleźć rękodzieło i produkty z różnych regionów Polski. Wśród nich również znane marki śląskie i lokalni twórcy. Wyroby z ceramiki, drewna, szkła, świąteczne ozdoby, świece, a także produkty eko, takie jak nalewki, syropy, wyroby pszczele – będzie w czym wybierać. Nie zabraknie tradycyjnej, regionalnej kuchni oraz dań z różnych zakątków świata serwowanych przez food trucki. Świąteczną atmosferę zapewnią również ozdoby, zapach pierników i grzanego wina. Całość dopełniać będzie zabawa na tradycyjnej karuzeli wiedeńskiej, świąteczne iluminacje, kolędy i pastorałki czy też występ Orkiestry Dętej Wieczorek.

Bezpłatny dojazd

Na Jarmark będzie można dojechać bezpłatnymi liniami autobusowymi. Jedna z nich kursować będzie wahadłowo z katowickiego dworca podziemnego przy Dworcu PKP, przez Centrum Przesiadkowe Sądowa do przystanku Janów-Zamkowa Skwer (tuż przy terenie wydarzenia). Druga linia startować będzie przy Katowickim Cmentarzu Komunalnym (ul. Murckowskiej, tu znajduje się duży, nieodpłatny parking), a następnie przejedzie przez Centrum Przesiadkowe Zawodzie (gdzie również znajdują się nieodpłatnego miejsca parkingowe) do przystanku Janów-Zamkowa Skwer. Podczas imprezy cały Nikiszowiec, objęty będzie zakazem wjazdu – za wyjątkiem mieszkańców. Samochód można zaparkować w okolicy: Galerii Szyb Wilson, Cmentarza Komunalnego (ul. Murckowska), Porcelany Śląskiej, przy Szpitalu Mavit (ul. Szopienicka). Parkingi najbliżej – w tym „Parking Pułaski” oraz „Parking Poniatowski” – będą płatne.

Jarmark odbędzie się 8-10 grudnia w godz. 14-20 w piątek i 11-20 w sobotę i niedzielę na katowickim Nikiszowcu. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia