Wejdź do świata bajek i wyobraźni z „Akademią Pana Kleksa”

poniedziałek 18 grudnia 2023
  • „Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy (fot. mat. Kino Światowid)
    „Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy (fot. mat. Kino Światowid)
Kiedy: 
  • niedziela 7 stycznia 2024
  • środa 10 stycznia 2024
Gdzie: Katowice
Do zaczarowanej szkoły prof. Ambrożego przeniesiecie się razem z Adą Niezgódką. Czy uda jej się rozwikłać największą rodzinną tajemnicę? O tym przekonacie się podczas seansu przyjaznego sensorycznie w Kinie Światowid.

W katowickim Kinie Światowid mali widzowie mogą uczestniczyć w seansach przyjaznych sensorycznie. Co to oznacza? Dzieciaki w komfortowych warunkach zobaczyć wybrane dla nich propozycje filmowe. Podczas projekcji na sali nie ma całkowitej ciemności, ograniczone są bodźce, nie są wyświetlane zwiastuny innych filmów, aby nie rozpraszać dziecięcej uwagi. Tym razem na dużym ekranie będzie gościć „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego.

Pan Kleks powraca!

„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki, która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę. Na ekranie widzowie zobaczą m.in. Tomasza Kota, Piotra Fronczewskiego i Antoninę Litwiniak.

Seans przyjazny sensorycznie odbędzie się 7 stycznia o godz. 13 oraz 10 stycznia o godz. 17.30 w Kinie Światowid w Katowicach (ul. 3 Maja 7). Bilety w cenie 15 zł można zakupić online.

Kategoria: Wydarzenia