Wyjątkową szopkę znajdziesz w śląskim zoo

wtorek 19 grudnia 2023
  • W szopce obok figur Świętej Rodziny będzie można spotkać również żywe zwierzęta (fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Zoologiczny)
    W szopce obok figur Świętej Rodziny będzie można spotkać również żywe zwierzęta (fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Zoologiczny)
  • Szopkę będzie można oglądać do 7 stycznia 2024 roku (fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Zoologiczny)
    Szopkę będzie można oglądać do 7 stycznia 2024 roku (fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Zoologiczny)
Kiedy: 
  • poniedziałek 18 grudnia 2023 - niedziela 7 stycznia 2024
Gdzie: Chorzów
Tradycyjnie, jak co roku w okresie Bożego Narodzenia w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym można odwiedzać stajenkę. Najmłodszym z pewnością spodobają się jej mieszkańcy: owieczki i kozy.

Szopka Bożonarodzeniowa znajduje się w drewnianym budynku, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie placu przy żyrafiarni. W jej wnętrzu odwiedzający zobaczą naturalnej wielkości figury Świętej Rodziny i Trzech Króli. Towarzyszą im również mieszkające w zoo zwierzęta: kozy oraz owce. Należy pamiętać, że nie wolno ich dokarmiać. To również okazja do podpatrzenia innych mieszkańców śląskiego zoo.

Szopkę podziwiać można od 18 grudnia do 7 stycznia 2024 roku, codziennie w godz. 9-15.45 w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Bilety są w cenie 13 zł. 24 (Wigilia) i 31 grudnia (Sylwester) zoo jest nieczynne, 25-30 grudnia oraz 1 stycznia zoo jest otwarte w godz. 9-16 (wstęp do godz. 15). Informację znajdziecie tutaj

Kategoria: Wydarzenia