Piekarskie Betlejem z lamą, kozą i kucykiem

środa 27 grudnia 2023
  • W Piekarskim Betelejem można spotkać m.in. kozy (fot. mat. prasowe UM Piekary Śląskie)
    W Piekarskim Betelejem można spotkać m.in. kozy (fot. mat. prasowe UM Piekary Śląskie)
  • Nie brakuje regionalnych akcentów (fot. mat. prasowe UM Piekary Śląskie)
    Nie brakuje regionalnych akcentów (fot. mat. prasowe UM Piekary Śląskie)
  • Szopka będzie czynna do 28 stycznia (fot. mat. prasowe UM Piekary Śląskie)
    Szopka będzie czynna do 28 stycznia (fot. mat. prasowe UM Piekary Śląskie)
Kiedy: 
  • poniedziałek 25 grudnia 2023 - niedziela 28 stycznia 2024
Jak co roku na Rajskim Placu obok Bazyliki w Piekarach Śląskich stanęła niezwykła szopka. Znajdziecie w niej żywe zwierzęta, ruchome figury oraz śląskie akcenty. Można ją odwiedzać do 28 stycznia.

Piekarskie Betlejem to plenerowa, żywa i ruchoma szopka. Najmłodszym najbardziej spodoba się spotkanie z jej mieszkańcami. W żłóbku można zobaczyć takie zwierzęta, jak osiołek, kucyki, lamy, barany, kozy. Nie brakuje regionalnych akcentów – śląskiej izby, lauby, gdzie można podejrzeć tradycje dawnego Śląska. Szopka to również ruchome postacie. Wśród ruszających się figur można zobaczyć nie tylko świętych, ale również postacie związane z historią naszego kraju, jak Mieszko I i Jan III Sobieski. Na miejscu znajdziecie również kawiarenkę z kącikiem dla malucha, w której można zjeść ciepły posiłek, ogrzać się i porozmawiać z najbliższymi. W soboty, niedziele i święta nie zabraknie rodzinnego kolędowania, jasełek czy też Orszaku Trzech Króli.

Szopkę można oglądać od 25 grudnia do 28 stycznia w godz. 9-18 przy Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Piekarach Śląskich (ul. Ks. Ficka 7). Szczegółowy rozkład spotkań kolędowych znajdziecie na stronie parafii.

Kategoria: Wydarzenia