Literackie przygody i naukowe eksperymenty podczas „Ferii z książką”

środa 3 stycznia 2024
  • Podczas "Ferii z książką" dzieci wezmą udział w zajęciach plastycznych, czytelniczych, grach i zabawach (fot. mat. pexels)
    Podczas "Ferii z książką" dzieci wezmą udział w zajęciach plastycznych, czytelniczych, grach i zabawach (fot. mat. pexels)
Kiedy: 
  • poniedziałek 29 stycznia 2024 - piątek 9 lutego 2024
Gdzie: Katowice
Przed dziećmi dwa tygodnie przygód z książką, podczas których zdobędą szczyty gór, odkryją najdalsze zakątki świata, a nawet wyruszą w kosmos. Uczestnicy będą tworzyć teatr cieni, zrobią swojego Yodę oraz rozwiążą ciekawe zagadki.

Już wkrótce kolejna edycja akcji „Ferie z książką”. Dzieci (w wieku od 7 do 12 lat) przez dwa tygodnie wezmą udział w literackich przygodach, podczas których zdobywać będą szczyty gór w Polsce, odkrywać najdalsze zakątki świata, a nawet wyruszą w kosmos. Przyjrzą się życiu zwierząt, zarówno tym żyjącym w mroźnych klimatach, jak i tym, które na nadejście zimy muszą odpowiednio się przygotować. Ponadto czeka na nich wiele detektywistycznych wyzwań oraz naukowych eksperymentów. Dzieciom towarzyszyć będą m.in. „Dzieci z Bullerbyn”, „Śledztwa Enoli”, „Podróże Julki i Krzysia. Korona Gór Polskich”, „Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa”, a także cykl reportaży Neli małej reporterki.

„Ferie z książką” odbędą się w dniach od 29 stycznia do 2 lutego oraz od 5 do 9 lutego w Filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Organizator nie zapewnia biletów komunikacji miejskiej oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Obowiązuje pisemna zgoda rodzica lub opiekuna. Program oraz regulamin akcji znajdziecie na stronie Biblioteki.

Kategoria: Wydarzenia