Skarby Ziemi, warsztaty i pokazy w Mieście Nauki

czwartek 4 stycznia 2024
  • Wydarzenie to ciekawe warsztaty, pokazy, wykłady (fot. mat. organizatora)
    Wydarzenie to ciekawe warsztaty, pokazy, wykłady (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 8 stycznia 2024 - niedziela 14 stycznia 2024
„Tydzień skarbów” to atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych: warsztaty, wykłady, pokazy, a także giełda minerałów. To okazja do zapoznania się z cennymi skarbami Ziemi, z nowymi technologiami, a także światem skamieniałych zwierząt i roślin.

„Tydzień skarbów” odbywa się w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki. Od 8 do 14 stycznia w Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu oraz online będzie można wziąć udział w ciekawych wydarzeniach. Przygotowano zajęcia, wykłady, pokazy dla szkół oraz uczestników indywidualnych. Organizatorzy zapraszają „uczniów, studentów, rodziców z dziećmi, dziadków, pracowników, naukowców... po prostu wszystkich!”.

Złoto, diamenty i wykopaliska

Tematem przewodnim będą skarby Ziemi. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że bez surowców mineralnych nie byłoby większości przedmiotów codziennego użytku. Uczestnicy zapoznają się z powszechnymi skałami i minerałami, jak również poznają te najcenniejsze, wyjątkowe skarby Ziemi, takie jak złoto, diamenty, szmaragdy, a nawet pozaziemskie skały – meteoryty. Do tego opowieści o wykopaliskach i niezwykłych poszukiwaniach, a także prezentacja maszyn i urządzeń, dzięki którym można eksploatować surowce. Całość zakończy Giełda Minerałów i Skamieniałości, na której będzie można zobaczyć kolekcjonerskie wystawy, a także kupić swój własny „skarb”.

„Tydzień skarbów” potrwa od 8 do 14 stycznia w Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu i online. Udział jest bezpłatny, na niektóre z wydarzeń obowiązują wcześniejsze zapisy. Harmonogram „Tygodnia Skarbów” dostępny jest tutaj. Informację znajdziecie również na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia