Runiołki, wróżki, zielarki i brzeginki spotkasz w „Baśniowym Lesie”

piątek 5 stycznia 2024
  • Gra poszerza wyobraźnię i wzbogaca doświadczania i postrzeganie lasu przez wszystkich jej uczestników bez względu na wiek (fot. mat. organizatora)
    Gra poszerza wyobraźnię i wzbogaca doświadczania i postrzeganie lasu przez wszystkich jej uczestników bez względu na wiek (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 7 stycznia 2024
Na trzy godziny las w Wapienicy zamieni się w baśniową krainę, w której będzie można spotkać niesamowite leśne istoty. Razem z dziećmi możecie wziąć udział w magicznej, rodzinnej grze terenowej. Zobaczcie szczegóły.

Gra terenowa „Baśniowy las” łączy się z ogólnopolskimi obchodami święta Leśnych Rodzin. Zabawa odbywa się w kilku lokalizacjach m.in. w Bielsku-Białej. Na trzy godziny las w Wapienicy (niedaleko Zapory) zamieni się w baśniową krainę z wróżkami, runiołkami i innymi leśnymi istotami. Magiczne stworzenia pokażą uczestnikom zimowy las, jakiego jeszcze nie znali. Kto wie może pozwolą zerknąć również do swoich domków. Organizatorami gry jest grupa leśnych przewodniczek i przewodników oraz wolontariuszy, którzy w ramach różnych fundacji, projektów, inicjatyw zabierają dzieci, młodzież, dorosłych do lasu. Zabawa skierowana jest do dzieci w wieku 3-11 lat.

Gra odbędzie się 7 stycznia w godz. 11-14 w lesie niedaleko Zapory w Wapienicy w Bielsku-Białej. Obowiązują zapisy (obecnie otwarta lista rezerwowa). Każda zapisana rodzina zostanie zaproszona na konkretną godzinę, otrzyma link do miejsca zbiórki. Przejście trasy zajmuje około 1 godziny. Udział jest bezpłatny. Dodatkowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia