Zimowa Akademia Sportu dla dzieci na Śląskim

wtorek 16 stycznia 2024
  • Uczestnicy będą rywalizować w konkurencjach, takich jak biathlon, curling, snowboard czy hokej (fot. archiwum zdjęć FB Stadion Śląski)
    Uczestnicy będą rywalizować w konkurencjach, takich jak biathlon, curling, snowboard czy hokej (fot. archiwum zdjęć FB Stadion Śląski)
  • Podczas Akademii nie zabraknie wyjątkowych gości ze świata sportu (fot. mat. organizatora)
    Podczas Akademii nie zabraknie wyjątkowych gości ze świata sportu (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 29 stycznia 2024 - piątek 2 lutego 2024
Gdzie: Chorzów
Na uczestników czeka 5 dni bezpłatnych zajęć sportowych, spotkań z wybitnymi zawodnikami dyscyplin zimowych, reprezentantami Polski i medalistami Igrzysk Olimpijskich. Ruszyły zapisy.

Zimowa Akademia Sportu odbędzie się w ramach projektu „Ferie na Śląskim”. W salach sportowych Stadionu Śląskiego dzieciaki będą mogły wziąć udział w zajęciach sportowych. Uczestnicy będą rywalizować w konkurencjach, takich jak biathlon, curling, snowboard czy hokej.

Pod okiem mistrzów sportu

Przez pięć dni uczestnicy będą rywalizować pod okiem wyjątkowych gości: Zbigniewa Bródki – mistrza olimpijskiego w łyżwiarstwie szybkim, Weroniki Nowakowskiej – wicemistrzyni świata w biathlonie, Pauliny Ligockiej – brązowej medalistki mistrzostw świata w snowboardzie, Tomasza Sikory – wicemistrza olimpijskiego w biathlonie, Konrada Niedźwieckiego – brązowego medalisty olimpijskiego w łyżwiarstwie szybkim. Ambasadorzy opowiedzą o swoich sukcesach i chętnie zapozują do pamiątkowego zdjęcia. Poza rywalizacją uczestnicy będą mogli też zapoznać się z wystawą, w której zaprezentowane będą stroje olimpijskie od Igrzysk w Lillehammer aż do Igrzysk w Vancouver oraz repliki medali z kilku Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Z medalami będzie można także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zgłoszenia można przesyłać do 25 stycznia

W tym roku w zajęciach mogą wziąć udział zarówno grupy zorganizowane, jak i uczestnicy indywidualni w wieku 7-14 lat. Termin nadsyłania zgłoszeń (należy wypełnić formularz) upływa 25 stycznia lub po wyczerpaniu wolnych miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń z kompletem informacji. Potwierdzenie udziału w programie będzie przesyłane drogą mailową.

Zimowa Akademia Sportu odbędzie się w dniach od 29 stycznia do 2 lutego. Udział jest bezpłatny. Zajęcia będą odbywać się w dwóch 2-godzinnych sesjach. Dla wszystkich biorących udział przygotowane są gadżety i drobne upominki, a dla najlepszych – medale i nagrody rzeczowe. Więcej informacji można znaleźć na stronie Stadionu Śląskiego oraz w mediach społecznościowych.

Kategoria: Wydarzenia