Filmowa przygoda z BCKinem

czwartek 18 stycznia 2024
  • Na dużym ekranie BCKina "Pies i Robot" (fot. mat. prasowe)
    Na dużym ekranie BCKina "Pies i Robot" (fot. mat. prasowe)
Kiedy: 
  • czwartek 18 stycznia 2024 - piątek 9 lutego 2024
Gdzie: Bytom
Repertuar zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci – znajdziecie w BCKino. Na dużym ekranie możecie zobaczyć m.in. „Wyspę Puffinów, „Pies i Robot”, „Akademię Pana Kleksa” oraz „Kicię Kocię”. Bilety są w atrakcyjnych cenach.

Na młodych widzów w BCKinie czeka uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy - „Akademia Pana Kleksa”. Film przemawia swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodzi w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. W BCKinie można go oglądać w dniach 19-25 stycznia o godz. 16.45.

Kicia Kocia , przytulasy i przygody maskonurów

Propozycją dla najmłodszych widzów jest animacja „Wyspa Puffinów”. Z tytułowej wyspy zniknęło ostatnie „Małe Jajko”. Trzeba je czym prędzej znaleźć i przenieść w bezpieczne miejsce, zanim znów uderzy burza. Czy młode maskonury Oona i Baba sprostają temu wyzwaniu? Film można zobaczyć od 19 stycznia do 1 lutego. Drugą propozycją dla maluchów jest „Kicia Kocia pod choinkę”. To zimowe spotkanie z sympatyczną kotką i jej przyjaciółmi. Dzieci razem z Kicią Kocią odwiedzą bibliotekę, wsiądą do pociągu i pobawią się w śniegu. Film będzie gościł w BCKinie w dniach: 30 stycznia, 8 i 9 lutego o godz. 11. Z kolei 1 i 6 lutego (o godz. 11) maluchy i rodzice mogą zobaczyć „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” - animację dla całej rodziny o Małym Misiu, który razem z Tatą Misiem wyruszają do Złotej Krainy. 5 i 7 lutego o godz. 11 odbędzie się seans z muzyczną animacją „Yuku i magiczny kwiat”.

„Pies i Robot” i „Chłopiec i czapla”

W repertuarze BCKina znalazła się również niezwykła animacja „Pies i Robot”, nagrodzona Europejską Nagrodą Filmową. To historia o Psie, który tak jak wszyscy pragnie mieć przyjaciela. Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje Robota. Kiedy ten ożywa, staje się dla niego najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni. Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Film dla dzieci od 9. roku życia. Będzie grany w dniach od 26 stycznia do 1 lutego o godz. 17.45. Kolejną propozycją, tym razem dla dzieci od 10. roku życia jest japońskiej produkcji film „Chłopiec i czapla”. To pierwszy w historii film anime nagrodzony Złotym Globem. Historia o stracie, przemijaniu i nieograniczonej wyobraźni. Film będzie można oglądać od 19 do 25 stycznia o godz. 19.15.

Bilety są w cenie 15 zł, „Kicia Kocia pod choinkę” „ Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”, „Yuku i magiczny kwiat” -13 zł. Można je zakupić online. Dokładny repertuar BCKina znajdziecie na stronie Bytomskiego Centrum Kultury (Plac Karin Stanek 1).

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczynają się 29 stycznia 2024

Dla 570 tys. uczniów z woj. śląskiego 29 stycznia rozpoczną się ferie zimowe. Nie trzeba daleko jechać, by ciekawie i aktywnie spędzić czas. Wśród naszych propozycji znajdziecie półkolonie aktorskie, detektywistyczne, kulinarne, ze sztuką, na trampolinach, na lodowisku, na basenie... i wiele więcej. Zobaczcie.

Ferie na Śląsku - kreatywnie i aktywnie!