„Ferie buch, książki w ruch” z teatrem, balem i drużynowym turniejem

wtorek 30 stycznia 2024
  • Ferie z Biblioteką w Gliwicach to mnóstwo bezpłatnych atrakcji (fot. mat. pexels)
    Ferie z Biblioteką w Gliwicach to mnóstwo bezpłatnych atrakcji (fot. mat. pexels)
Kiedy: 
  • poniedziałek 29 stycznia 2024 - sobota 10 lutego 2024
Gdzie: Gliwice
To propozycja bezpłatnych zajęć na ferie dla dzieci. Upłyną one pod znakiem twórczości Juliana Tuwima. Utwory, które dzieci znają i kochają będą inspiracją do zabawy. W programie liczne atrakcje, w tym aż 3 teatralne przedstawienia.

Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach to liczne spotkania, warsztaty dla dzieci zarówno w Bibliotece Centralnej, Biblioforum (ul. Lipowa 1), a także w poszczególnych filiach. Inspiracją będą wiersze Juliana Tuwima, które wychowały całe pokolenia Polaków. Któż nie zna „Lokomotywy”, „Słonia Trąbalskiego”, „Kotka”, czy „Pana Maluśkiewicza”. Wśród największych atrakcji znajdą się: drużynowy turniej, bal karnawałowy, przedstawienia teatralne i liczne warsztaty. Dzieciaki m.in. ozdobią małe domki drewniane, wykonają ciekawe wzory długopisami 3D, rozbudzą wyobraźnię z klockami LEGO i wiele innych.

Ferie z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach będą trwać od 29 stycznia do 10 lutego. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Czasami jednak, ze względu na ograniczoną liczbę uczestników, organizatorzy proszą o zarezerwowanie miejsca. Dokładny program ferii znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczynają się 29 stycznia 2024

Dla 570 tys. uczniów z woj. śląskiego 29 stycznia rozpoczną się ferie zimowe. Nie trzeba daleko jechać, by ciekawie i aktywnie spędzić czas. Wśród naszych propozycji znajdziecie półkolonie aktorskie, detektywistyczne, kulinarne, ze sztuką, na trampolinach, na lodowisku, na basenie... i wiele więcej. Zobaczcie.

Ferie na Śląsku - kreatywnie i aktywnie!