Retro granie, „Najmniejsze Kino Świata” i pyszne pączki

wtorek 6 lutego 2024
  • Uczestnicy wydarzenia będą mogli zagrać w retro gry (fot. archiwum zdjęć FB GZM. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia)
    Uczestnicy wydarzenia będą mogli zagrać w retro gry (fot. archiwum zdjęć FB GZM. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia)
Kiedy: 
  • czwartek 8 lutego 2024
Gdzie: Katowice
Kilkanaście stanowisk z grami wideo, w które będzie można zagrać na oryginalnym sprzęcie, dyskusje o gamedevie, DJ z muzyką elektroniczną oraz animacje w „Najmniejszym Kinie Świata” – tak zapowiada się Retro Games Corner.

W tłusty czwartek fani retro grania będą mogli wziąć udział w ciekawym wydarzeniu. W Kato Science Corner znajdą kilkanaście stanowisk z grami wideo, takimi jak: „Pong”, „Boulder Dash”, „DigDug”, „Giana Sisters”. Do tego lan party z „Quake III Arena” (6 stanowisk), set Dj-ski z muzyką elektroniczną inspirowaną grami i gamingiem (godz. 17-18), dyskusja poświęcona gamedevowi w Katowicach (godz. 16-17) oraz animacje w „Najmniejszym Kinie Świata”. W godz. 10.30-11.15 odbędzie się lekcja muzealna poświęcona historii informatyki ze szczególnym uwzględnieniem gier wideo. Oczywiście nie zabraknie pączków.

Impreza odbędzie się 8 lutego w godz. 10-18 w Kato Science Corner (róg ulic Pocztowej i Młyńskiej, Rynek) w Katowicach. Udział jest bezpłatny. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczynają się 29 stycznia 2024

Dla 570 tys. uczniów z woj. śląskiego 29 stycznia rozpoczną się ferie zimowe. Nie trzeba daleko jechać, by ciekawie i aktywnie spędzić czas. Wśród naszych propozycji znajdziecie półkolonie aktorskie, detektywistyczne, kulinarne, ze sztuką, na trampolinach, na lodowisku, na basenie... i wiele więcej. Zobaczcie.

Ferie na Śląsku - kreatywnie i aktywnie!