Muzyczna baśń o wielkiej sile przyjaźni

poniedziałek 12 lutego 2024
  • Bajka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat (fot. mat. organizatora)
    Bajka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 25 lutego 2024
Gdzie: Gliwice
Jedną z najbardziej znanych i lubianych bajek Andersena będziecie mogli zobaczyć w Teatrze Muzycznym Wit-Wit. Spektakl działa na wyobraźnię dziecka, przekonująco opowiada o sile przyjaźni i zwycięstwie dobra nad złem.

Spektakl „Królowa Śniegu” Teatru Muzycznego Wit-Wit to bajka o wielkiej sile przyjaźni i dobrego serca na podstawie baśni Andersena. Przedstawieniu towarzyszy również przepiękna muzyka Przemka Witkowicza. Bajka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

Piękna muzyka i przygoda

Dzieci i dorośli poznają historię Gerdy i Kaja. Przyjaciele pewnego zimowego dnia spotykają Królową Śniegu. Ta podstępem wymusza na chłopcu pocałunek. Po tym wydarzeniu Kaj zmienia się w łobuziaka, opuszcza dom i zamieszkuje w pałacu Zimnej Królowej. Gerda postanawia odnaleźć chłopca. Podczas długiej wędrówki spotyka przyjaźnie nastawionego kruka, sympatyczną królewnę, nieco dziwnego króla, w końcu trafia na bandę zbójców. Na szczęście wśród nich jest przemiła Rozbójniczka, która pomaga Gerdzie dotrzeć do pałacu Królowej Śniegu.

Muzyczną baśń będziecie mogli zobaczyć już 25 lutego o godz. 16 w Teatrze Muzycznym Wit-Wit (ul. Jana Pawła II 15) w Gliwicach. Bilety w cenie 30 zł można zakupić online. Czas trwania spektaklu 1 godzina.

Kategoria: Wydarzenia