Wielki, interaktywny pokaz kolejek

środa 21 lutego 2024
 • Podczas Festiwalu nie zabraknie atrakcji dla dzieci (fot. archiwum zdjęć FB UM Sosnowiec)
  Podczas Festiwalu nie zabraknie atrakcji dla dzieci (fot. archiwum zdjęć FB UM Sosnowiec)
 • Na torach pojawią się legendarne lokomotywy i składy pociągów z kraju i ze świata (fot. archiwum zdjęć FB UM Sosnowiec)
  Na torach pojawią się legendarne lokomotywy i składy pociągów z kraju i ze świata (fot. archiwum zdjęć FB UM Sosnowiec)
 • Odwiedzający będą mogli podziwiać makiety z jeżdżącymi kolejkami (fot. archiwum zdjęć FB UM Sosnowiec)
  Odwiedzający będą mogli podziwiać makiety z jeżdżącymi kolejkami (fot. archiwum zdjęć FB UM Sosnowiec)
Kiedy: 
 • sobota 16 marca 2024 - niedziela 17 marca 2024
Gdzie: Sosnowiec
Cieszący się dużą popularnością Festiwal „Kolej w Miniaturze” odbędzie się już po raz 8. Wśród atrakcji: makiety, modele, symulatory kolejowe, nauka i zabawa kolejkami, sklejanie modeli i wiele innych.

Festiwal „Kolej w Miniaturze” to interaktywny pokaz techniki kolejowej – makiety i modele kolejowe. Miłośnicy kolei zaprezentują swoje techniczne, modelarskie i kolekcjonerskie dokonania, zorganizują ruch kolejowy, sterując jazdą lokomotyw i pociągów, do zabawy zaproszą widzów.

Kolejkowy zawrót głowy

Podczas Festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na wiek. Najmłodsi wezmą udział w zajęciach sklejania prostych modeli, zdobędą sprawność uruchomienia kolejki, poćwiczą sterowanie lokomotywami i ruchem pociągów na makiecie, a także samodzielnie poprowadzą lokomotywę na symulatorze. Oczywiście będzie można podziwiać wielkie, modułowe makiety linii kolejowej ze stacjami i bocznicami z licznie jeżdżącymi pociągami wyglądem odpowiadającymi poszczególnym epokom historycznym. Na torach pojawią się legendarne lokomotywy i składy pociągów z kraju i ze świata. Dodatkową atrakcją będzie możliwość dotarcia na Festiwal zabytkowym Ikarusem (szczegóły na stronie wydarzenia na Fb).

Festiwal odbędzie się 16 marca w godz. 10-18 i 17 marca w godz. 10-17 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu (ul. Jana Kilińskiego 31, naprzeciw dworca PKP). Od godz. 13.30 do godz. 14.30 jest przerwa ruchowa. Wystawa jest czynna cały czas. Podczas przerwy ruchowej nie jeżdżą pociągi, symulator jest wyłączony. Wstęp jest płatny tylko na salę sportową z makietami modułowymi: 15 zł - dorośli, 10 zł – młodzież, dzieci do 12. roku życia bezpłatnie. Dostęp do pozostałych atrakcji jest bezpłatny. Informację o znajdziecie na stronie Festiwalu.

Kategoria: Wydarzenia