Kino przyjazne dla widzów ze spektrum autyzmu

czwartek 22 lutego 2024
  • Najbliższy seans przyjazny sensorycznie to druga część filmu "Za duży na bajki" (fot. mat. prasowe)
    Najbliższy seans przyjazny sensorycznie to druga część filmu "Za duży na bajki" (fot. mat. prasowe)
Kiedy: 
  • piątek 15 marca 2024
Gdzie: Bytom
W BCKinie znajdziecie seanse przyjazne sensorycznie. Są dostosowane do osób, które nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwe wzrokowo. Najbliższa projekcja to film „Za duży na bajki 2”.

Podczas seansów przyjaznych sensorycznie rodzice nie muszą już czuć się nieswojo w kinie, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu. Na przeciw potrzebom młodych widzów ze spektrum autyzmu wychodzi BCKino. Podczas seansu można komentować film, wyrażać ekscytację, wędrować po sali, itp. Zmienione jest również natężenie oświetlenia oraz dźwięku, tak aby oglądanie było maksymalnie przyjazne nadwrażliwym zmysłom. Przed pokazem nie są wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów.

Ulubione gamingowe trio powraca!

Najbliższy, przyjazny sensorycznie seans odbędzie się 15 marca. Na dużym ekranie dzieci zobaczą „Za duży na bajki 2”. Tym razem Waldek, Staszek i Delfina przeżyją lato pełne przygód w Tatrach. Podczas wycieczki Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym od mamy słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił ich rodzinę. Chłopiec postanawia za wszelką cenę go odnaleźć i osobiście zapytać o powody tej decyzji. Razem z przyjaciółmi podejmuje się sekretnej misji. Czy uda mu się odnaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania?

O tym przekonacie się 15 marca o godz. 15 w Bytomskim Centrum Kultury (Plac Karin Stanek 1). Bilety w cenie 15 zł można zakupić online (bilety w specjalnej cenie dostępne są wyłącznie w kasie za okazaniem orzeczenia). Pokazy przyjazne sensorycznie są również dostępne na zamówienie dla grup zorganizowanych.

Kategoria: Wydarzenia