Bądź bezpieczna i weź udział w kursie samoobrony

środa 28 lutego 2024
  • Zapisy startują już 1 marca (fot. mat. pexels)
    Zapisy startują już 1 marca (fot. mat. pexels)
Kiedy: 
  • poniedziałek 11 marca 2024 - piątek 22 marca 2024
Rusza kolejna edycja bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet. Podczas zajęć uczestniczki nauczą się podstawowych technik samoobrony. Dowiedzą się m.in. jak przyjąć bezpieczną pozycję walki, jak zmniejszyć skutki ewentualnego ataku. Liczba miejsc jest ograniczona.

Kurs odbędzie się w Rudzie Śląskiej i będzie obejmował 6 spotkań, które pomogą wzmocnić pewność siebie, ale także pokażą, jak można poradzić sobie w sytuacji bezpośredniego zagrożenia. - Kurs samoobrony od samego początku cieszy się wielkim zainteresowaniem rudzianek. Świadczy o tym fakt, że często już pierwszego dnia lista uczestniczek zapełnia się całkowicie. Dlatego zachęcam do szybkiego podjęcia decyzji i zapisania się na to bezpłatne szkolenie – podkreśla Roman Dymek, jeden z instruktorów.

Zadbaj o poczucie bezpieczeństwa

Zajęcia poprowadzą instruktorzy Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate, którzy na co dzień pracują w służbach miejskich. Na pierwszych treningach uczestniczki dowiedzą się m.in. jak przyjąć bezpieczną pozycję walki oraz co zrobić, aby zmniejszyć skutki ewentualnego ataku, a także jak bezpiecznie upadać. Uczestniczki zajęć muszą być pełnoletnie. Do ćwiczeń potrzebny jest wygodny strój oraz skarpetki (na sali nie ma możliwości ćwiczenia w obuwiu).

Zapisy na szkolenie ruszą w piątek 1 marca o godz. 8. Można zapisać się wysyłając maila na adres: media@ruda-sl.pl, dzwoniąc pod numer telefonu 32 3423606 lub zgłaszając się osobiście w Urzędzie Miasta (pl. Jana Pawła II 6 , Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta pokój 325). Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń (limit 40 uczestniczek). Zajęcia będą odbywać się w godz. 16.30-18 11, 13, 15, 18, 20 i 22 marca w sali treningowej Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate (ul. Ratowników 2) w Rudzie Śląskiej.

Kategoria: Wydarzenia