„Kurka, co stroi piórka” i poszukiwanie hutniczych jajek

czwartek 7 marca 2024
  • Warsztaty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku od 5 lat (fot. mat. organizatora)
    Warsztaty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku od 5 lat (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 23 marca 2024
Gdzie: Chorzów
To wielkanocne warsztaty dla rodzin z dziećmi. Czeka na Was twórcza zabawa. Powstaną palmy wielkanocne, kolorowe stroiki oraz oryginalne pisanki. Drugą propozycją jest gra – poszukacie jajek, które zawierają prawdziwe skarby i ciekawostki.

Warsztaty to przedświąteczna propozycja od Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku od 5 lat.

Dej pozór! Hazok!

Hazoki, kurziki i barōny – wszystkie te zwierzęta związane są z symboliką okresu wielkanocnego. Nieprzypadkowo to właśnie one staną się bohaterami specjalnie przygotowanej gry fabularyzowanej w przemysłowej scenerii. Pozostawiły na terenie Muzeum specjalne hutnicze jajka, które zawierają prawdziwe skarby i ciekawostki związane z tradycjami wielkanocnymi hutniczych rodzin. Gra w zależności od pogody może odbyć się w plenerze lub w przestrzeni wystawy stałej Muzeum.

Warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych

Podczas zajęć „Kurka, co stroi piórka” uczestnicy wykorzystają gałązki, bibuły, piórka, wstążki, papiery ozdobne, suszone rośliny, błyskotki, konfetti w kształcie kurczaków, a nawet przybory kuchenne do zrobienia świątecznych ozdób. Powstaną najdłuższe palmy wielkanocne, kolorowe stroiki oraz oryginalne pisanki. Dzieci zapoznają również z ozdobami wielkanocnymi funkcjonującymi w tradycji domów hutniczych.

Warsztaty odbędą się 23 marca w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (ul. Metalowców 4a). „Poszukiwanie wielkanocnych jajek z hutniczą iskrą” o godz. 12 i 16, zajęcia „Kura co stroi piórka” o godz. 13 i 15. Bilety w cenie 20 zł można zakupić online (cena za pojedynczy warsztat, opiekunowie wstęp bezpłatny na podstawie biletu nieodpłatnego pobranego w kasie, bilet nie upoważnia do wstępu na wystawy stałą i czasową). Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu: 32 7049631. 

Kategoria: Wydarzenia