Jarmark z planszówkami, teatrzykiem i warsztatami

wtorek 12 marca 2024
  • Na jarmarku w 16 drewnianych domkach będzie można kupić wielkanocne smakołyki, ozdoby i rękodzieło (fot. mat. prasowe UM Rybnik)
    Na jarmarku w 16 drewnianych domkach będzie można kupić wielkanocne smakołyki, ozdoby i rękodzieło (fot. mat. prasowe UM Rybnik)
Kiedy: 
  • piątek 15 marca 2024 - piątek 29 marca 2024
Gdzie: Rybnik
W tym roku podczas Jarmarku Wielkanocnego w Rybniku przeniesiecie się do słynnej „malowanej wsi”- Zalipia. Stoiska będą przyciągać regionalnymi przysmakami, rękodziełem i ozdobami. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji.

Świątecznie udekorowany rybnicki Rynek przeniesie odwiedzających do Zalipia. Tuż obok fontanny znajdzie się imitacja wiejskiej chałupy, z płotkiem orz drewnianą ławeczką. Latarnie przyozdobią palmy wielkanocne. Nie zabraknie drewnianych domków, w których będzie można zakupić wielkanocne ozdoby i przysmaki. Będzie grzane wino, piwo i cydr, wędliny, serki góralskie, koszyki i stroiki wielkanocne, rękodzieło, artykuły drewniane, zabawki, miody, chałwy i orzechy.

Karuzela, warsztaty i gry planszowe

Jarmark to również program artystyczny (weekendy). Na odwiedzających czekać będzie m.in. teatrzyk dla dzieci, warsztaty malowania i ozdabiania pisanek, wykonywania stroików świątecznych, zdobienia kartek świątecznych i koszyczków wielkanocnych. Na rynku pojawią się animatorzy przebrani w świąteczne maskotki. Odbędą się również konkursy zabawy z nagrodami, weekendowa strefa gier planszowych XXL. Tajemnicę udanych potraw wielkanocnych widzowie poznają za sprawą pokazów kulinarnych połączonych z w gotowaniem „na żywo” i degustacją. Na rynku pojawi się również karuzela.

Jarmark na rybnickim rynku będzie gościć od 15 do 29 marca. Plan dodatkowych atrakcji znajdziecie na stronie Miasta Rybnik.

Kategoria: Wydarzenia