„Solar Festwial” odwiedź przestrzeń do artystycznej regeneracji

piątek 22 marca 2024
  • Na miejscu będą czekać pufy, materace i leżaki zachęcające do spędzenia na ekspozycji dłuższej chwili (fot. Rafał Wyrwich Muzeum Śląskie)
    Na miejscu będą czekać pufy, materace i leżaki zachęcające do spędzenia na ekspozycji dłuższej chwili (fot. Rafał Wyrwich Muzeum Śląskie)
Kiedy: 
  • sobota 23 marca 2024 - piątek 12 kwietnia 2024
Gdzie: Katowice
To wielopłaszczyznowy i interdyscyplinarny projekt, który łączy sztuki wizualne i muzykę. W weekendy ekspozycji towarzyszyć będą koncerty najlepszych polskich i zagranicznych przedstawicieli muzyki elektronicznej.

Od 23 marca w Łaźni w Muzeum Śląskim w Katowicach będzie można zobaczyć wystawę „Solar Festiwal – sztuka dla dobrostanu człowieka”. Instalacji multimedialnej Szymona Szewczyka, towarzyszy sound design skomponowany przez artystę. To połączenie sztuki wizualnej i muzyki. Audiowizualna praca oplatająca przestrzeń Łaźni zmieni ją w pulsujący organizm. Syntetyczno-organiczna struktura będzie przypominać nieznaną, oddychającą roślinę, tworząc medytacyjny azyl. Na miejscu będą czekać pufy, materace i leżaki zachęcające do spędzenia na ekspozycji dłuższej chwili. W weekendy dodatkowo będą odbywać się koncerty najlepszych polskich i zagranicznych przedstawicieli szeroko pojętej muzyki elektronicznej oraz prelekcje zaproszonych gości.

Wystawę można zobaczyć od 23 marca do 12 kwietnia w Łaźni w Muzeum Śląskim w Katowicach (ul. T. Dobrowolskiego 1). Otwarcie ekspozycji 23 marca o godz. 21. W tygodniu wystawa będzie dostępna od wtorku do piątku w godz. 10-20. Bilety do Muzeum Śląskiego na wszystkie wystawy (za wyjątkiem na „Tropie Tomka” i wieży widokowej Warszawa II) są w cenie: 24 zł – normalny, 16 zł – ulgowy. Wydarzenia wchodzące w skład „Solar Festiwalu” są bezpłatne, wystarczy zapisać się poprzez formularz: https://events.fundacjasoundscape.pl/. Plan koncertów znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia