Dni Tolkienowskie z turniejem zagadek, quizem o Śródziemiu i planszówkami

piątek 22 marca 2024
  • Pierwszego dnia odbędzie się minifestyn z licznymi atrakcjami (fot. mat. pixabay)
    Pierwszego dnia odbędzie się minifestyn z licznymi atrakcjami (fot. mat. pixabay)
Kiedy: 
  • poniedziałek 25 marca 2024 - wtorek 26 marca 2024
Gdzie: Katowice
Gotowi na wyprawę godną najodważniejszych hobbitów? Fani Tolkiena będą mogli wziąć udział w minifestynie dla całych rodzin oraz zagrać w gry fabularne podczas „Lochów, drachów i beboków”. Czeka na Was mnóstwo atrakcji.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Czytania Tolkiena 25 marca w Miejskim Domu Kultury Bogucie-Zawodzie odbędzie się minifestyn. Przygotowano atrakcje dla całych rodzin, jak „Turniej Zagadek”, konkurs poetycki, quiz wiedzy o Śródziemiu, malowanie figurek z „Władcy Pierścieni”. Do samego wieczora będzie też można spróbować swoich sił przy popularnych grach planszowych, a zwieńczeniem wieczoru będzie performatywne czytanie Tolkiena przez Kolektyw Teatralny Gałgany i występ zespołu muzycznego Baza (godz. 19.30). Drugiego dnia odbędzie się otwarta edycja „Lochów, Drachów i beboków”. Podczas całego wieczora będzie można przysiąść się do jednego ze stołów i nauczyć grać w gry fabularne, zanurzając w świecie gry „Jedyny Pierścień”.

Dni Tolkienowskie odbędą się 25 marca od godz. 16 oraz 26 marca od godz. 18 w Miejskim Domu Kultury Katowice Bogucice-Zawodzie, dział Zawodzie (ul. Marcinkowskiego 13a). Wstęp wolny. Szczegółowy harmonogram imprezy znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia