Topienie marzanny i biesiada przy ognisku

piątek 22 marca 2024
  • Nie trzeba być morsem, żeby przyjść i spędzić chwilę nad wodą i przy ognisku (fot. archiwum zdjęć Pogoria Morsuje)
    Nie trzeba być morsem, żeby przyjść i spędzić chwilę nad wodą i przy ognisku (fot. archiwum zdjęć Pogoria Morsuje)
Kiedy: 
  • niedziela 24 marca 2024
Jak pożegnać zimę? Tradycyjnie można utopić marzannę. Rytualny akt zwodowania odbędzie się razem z „Pogoria Morsuje”, a po nim małe biesiadowanie z ogniskiem i ciepłą herbatką. Mile widziane przebrania i ręcznie zrobione kukły.

W imprezie mogą wziąć udział nie tylko morsy, ale również osoby które chcą spędzić czas na świeżym powietrzu nad wodą i przy ognisku. W symbolicznym zatopieniu marzanny wezmą udział ochotniczki i ochotnicy, każdy może się przyłączyć z kukłą albo w stosownym przebraniu. Kukłę najlepiej przygotować z naturalnych materiałów, jak słoma, trawa, gałęzie, kwiaty, zioła, skorupki jaj, len, sznurek konopny. Po zwodowaniu marzanny będzie można biesiadować przy ognisku. Organizatorzy zapewniają ogień i herbatę, prowiant każdy przynosi we własnym zakresie.

Topienie marzanny odbędzie się 24 marca o godz. 11 na terenie Pogoria III od godz.11 (ul. Malinowe Górki, plaża, a potem grill na ośrodku CSiR wejście furtką). Wstęp wolny. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia