Miejska „garażówka” w plenerze

poniedziałek 25 marca 2024
  • W tym roku "garażówki" odbędą się w trzech lokalizacjach (fot. mat. organizatora)
    W tym roku "garażówki" odbędą się w trzech lokalizacjach (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 27 kwietnia 2024
  • sobota 18 maja 2024
  • sobota 29 czerwca 2024
Gdzie: Katowice
Masz w domu niepotrzebne rzeczy: zabawki, książki, ubrania, biżuterię, meble? Możesz je sprzedać podczas „garażówki”. Dodatkowo wydarzeniu towarzyszyć będą darmowe atrakcje, takie jak wymiana ubrań, książek i roślin, warsztaty, zajęcia z jogi dla dzieci i dmuchaniec.

„Garażówka” w plenerze to trzy wydarzenia, które odbędą się w różnych lokalizacjach w Katowicach. To część cyklicznego festiwalu „#FestLokalsi”.

Sprzedaj lub wymień i bądź eko

Podczas „garażówki” będzie można pozbyć się niepotrzebnych rzeczy i podratować budżet domowy przed wakacjami. Można sprzedać wszystko od zabawek po książki, biżuterię, ubrania, małe agd, meble – wszystko z drugiego obiegu, co jeszcze posłuży przez długie lata innym osobom. Organizatorzy przygotowali również dodatkowe, darmowe atrakcje. Dzieciaki będą mogły poszaleć na dmuchańcu, wziąć udział w zajęciach jogi czy też w ciekawych warsztatach. Podczas wydarzenia będzie można również wymieniać się ubraniami, książkami i roślinami. To również kuchnia społeczna.

„Garażówka” odbędzie się w godz. 10-16: 27 kwietnia na osiedlu Koszutka (Plac Grunwaldzki), 18 maja na osiedlu Ligota (Plac Miast Partnerskich) oraz 29 czerwca na osiedlu Paderewskiego (ul. Pułaskiego) w Katowicach. Wstęp jest wolny. Obowiązują zapisy dla osób, które chcą wystawić swoje rzeczy (wystarczy napisać do UPstore na Fb). Koszt wystawienia się 15 zł – jedno wydarzenie, 20 zł – 3 wydarzenia. Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Czasem na wspaniałą wycieczkę wystarczy weekend, a nawet jeden dzień (fot. foter.com)

Wakacje, jak je spędzić? W okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić mając wolny weekend, a nawet jeden dzień. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich to miejsca pełne emocjonujących atrakcji, inne pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. Oto nasz przegląd:

TOP 10 największych atrakcji w twojej okolicy

W wakacje często szukamy nowych atrakcji na świeżym powietrzu. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych, naszym zdaniem, bezpłatnych placów zabaw w okolicy. Wśród nich inspirowane naturą, z eksperymentami naukowymi, a także z ciekawą okolicą idealną na spacer i aktywną rekreację.

 

Inspirowane naturą, muzyką, bajkami – jest wiele placów zabaw na Śląsku