„Mama zawsze wraca” - poruszająca historia dziewczynki z warszawskiego getta

czwartek 28 marca 2024
  • Spektakl rekomendowany jest dla dzieci powyżej 12. roku życia  (fot. mat. organizatora)
    Spektakl rekomendowany jest dla dzieci powyżej 12. roku życia (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • wtorek 9 kwietnia 2024
Gdzie: Katowice
Spektakl to adaptacja tekstu Agaty Tuszyńskiej, w której autorka spisała wspomnienia ocalałej z Zagłady Zosi Zajczyk. Historia jest świadectwem ocalającej mocy miłości i wyobraźni oraz niezwykłej więzi matki i córki wśród okrucieństwa wojny.

Na scenie w Muzeum Śląskim w Katowicach wystąpi Teatr Młynówka ze spektaklem „Mama zawsze wraca” w reżyserii Bogusława Słupczyńskiego. Teatr tworzy dziecięco-młodzieżowa grupa działająca przy Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie. W jej składzie są dzieci polskie, czeskie oraz ukraińskie.

Historia niezwykłej więzi

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Wojnie nigdy dość”. Spektakl rekomendowany jest dla dzieci powyżej 12. roku życia. To adaptacja tekstu Agaty Tuszyńskiej „Mama zawsze wraca” (Wydawnictwo Dwie Siostry), w której autorka spisała wspomnienia ocalałej z Zagłady Zosi Zajczyk. Poruszająca historia dziewczynki ukrywanej przez matkę przez wiele miesięcy na terenie warszawskiego getta jest świadectwem ocalającej mocy miłości i wyobraźni oraz niezwykłej więzi matki i córki wśród okrucieństwa wojny.

Spektakl będziecie mogli zobaczyć 9 kwietnia o godz. 18 w Muzeum Śląskim w Katowicach (sala audytorium, poziom -4, ul. Tadeusza Dobrowolskiego 1). Bilety w cenie 1 zł można zakupić online.

Kategoria: Wydarzenia