„Szkoła magicznych zwierząt” i zabawki optyczne

wtorek 2 kwietnia 2024
  • Po seansie odbędą się ciekawe warsztaty (fot. mat. organizatora)
    Po seansie odbędą się ciekawe warsztaty (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 7 kwietnia 2024
Gdzie: Katowice
W szkole magicznych zwierząt nigdy nie jest nudno! Przekonacie się o tym podczas seansu w Kinie Kosmos. Po projekcji odbędą się warsztaty, podczas których dzieci poznają zabawki optyczne, które zapoczątkowały kino.

Film „Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka” będzie można zobaczyć w ramach cyklu „Rodzina w kinie”. Seans i warsztaty skierowane są do dzieci od 6. roku życia.

Rozwiąż zagadkę z magicznymi zwierzętami

W klasie Idy pojawiają się nowe zwierzaki: niesforny pingwin i pomocny, ale nieśmiały kameleon. Z okazji zbliżającej się 250. rocznicy założenia szkoły uczniowie chcą przygotować spektakl opowiadający o jej początkach. Niestety, nie wszystko idzie im kolorowo. Dyrektor szkoły ma własny pomysł na historię przedstawienia, a wybór głównej aktorki budzi dużo emocji. Jakby tego było mało, ktoś co noc rozkopuje szkolne podwórko, co może doprowadzić do zamknięcia szkoły.

Stwórz prostą wersję zabawki optycznej

Po seansie odbędą się warsztaty. Dzieci poznają zabawki optyczne, które zapoczątkowały kino takie jak fenakistiskop, zeotrop czy wreszcie praksinoskop. Wykonają ich prostsze wersje z magicznymi zwierzętami. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Zapisy przyjmowane do 6 kwietnia do godz. 21 pod adresem: kasa@kosmos.katowice.pl. W treści maila należy podać imiona i nazwiska opiekuna i dziecka oraz nazwę, termin i godzinę wydarzenia. Warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu jest podpisanie zgody o udostępnianie wizerunku.

Seans odbędzie się 7 kwietnia o godz. 16 w Kinie Kosmos (ul. Sokolska 66) w Katowicach. Bilety są w cenie 16 zł, można zakupić je online. Szczegóły znajdziecie na tutaj

Kategoria: Wydarzenia