„W pogoni za wiedzą” - zajęcia dla małych studentów

środa 20 marca 2024
  • Najbliższe zajęcia Uniwersytetu odbędą się 16 kwietnia (fot. mat. organizatora)
    Najbliższe zajęcia Uniwersytetu odbędą się 16 kwietnia (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • wtorek 16 kwietnia 2024
Gdzie: Katowice
Rozpoczął się nowy semestr na Śląskim Uniwersytecie Dziecięcym Gaudeamus. Dzieciaki w wieku 6-15 lat mogą uczestniczyć w wykładach oraz kreatywnych warsztatach, które rozwijają wiedzę i wyobraźnię. Na najbliższych zajęciach poznają m.in. tajniki grafiki komputerowej.

Śląski Uniwersytet Dziecięcy Gaudeamus działający w Akademii Górnośląskiej w Katowicach to propozycja dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Celem zajęć jest rozbudzenie chęci poznawania świata i odkrywanie nauki. Wykłady mają prostą i przystępną formę, a kreatywne warsztaty to świetna zabawa, która rozwija wiedzę i wyobraźnię. Zajęcia prowadzone są m.in. przez nauczycieli akademickich i odbywają się w salach, laboratoriach uczelni. Dzieciaki podzielone są na dwie grupy: młodsza (6-10 lat) czyli Sówki – poszukiwacze wiedzy oraz starsza (11-15 lat) Sowy – pasjonaci wiedzy.

Semestr letni „W pogoni za wiedzą”

Najbliższe zajęcia w ramach semestru letniego odbędą się 18 kwietnia o godz. 17 w budynku A  - Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach (ul. Harcerzy Września 3). Dzieci wybiorą się w „Podróż w krainę grafiki komputerowej” oraz poznają sztukę holenderskiego malarza na zajęciach „Van Gogh – obraz malowany ziarnami”.

Opłata za jeden semestr akademicki dla małych studentów kontynuujących naukę wynosi 220 zł, a dla nowych 250 zł. Szczegóły na temat opłat znajdują się tutaj. Dodatkowych informacji udziela koordynator ŚUDG pod numerem tel. 514 990 418 lub mailem: gaudeamus@akademiagornoslaska.pl. Plan zajęć można sprawdzić na stronie Akademii Górnośląskiej

Kategoria: Wydarzenia