Poznaj świat zapylaczy i zbuduj im domek

wtorek 9 kwietnia 2024
  • Etnospacer zakończy się warsztatami budowania domków dla pszczół (fot. mat. organizatora)
    Etnospacer zakończy się warsztatami budowania domków dla pszczół (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 14 kwietnia 2024
Gdzie: Chorzów
Podczas etnospaceru z pszczelarzem zgłębicie wiedzę na temat tych niezwykłych istot oraz dowiecie się jak można im pomóc w ich codziennej pracy. Na koniec odbędą się warsztaty budowania domków dla pszczół.

Coś dla miłośników przyrody – spotkanie z pszczelarzem. Tematem będą owady zapylające i ich rola w przyrodzie. Uczestnicy etnospaceru zgłębią wiedzę o ekosystemie zapylaczy, którego większą część stanowią pszczoły. To one są odpowiedzialne za zapylanie roślin, dzięki czemu otrzymujemy owoce, warzywa oraz nasiona.

Jak pomóc pszczołom w ich pracy?

Pszczelarz przewodnik opowie o tym jak stworzyć i prowadzić ogród przyjazny zapylaczom, poradzi jakie rośliny miododajne sadzić w ogrodach i na balkonach, dlaczego należy unikać stosowania pestycydów i innych środków chemicznych, które są szkodliwe dla owadów oraz dlaczego warto budować domy dla zapylaczy, które stanowią bezpieczne schronienie dla pszczół i innych owadów.

Zbuduj domek dla zapylacza

Na zakończenie spaceru i prelekcji uczestnicy wezmą udział w warsztatach budowania domków dla pszczół. Pod okiem eksperta uczestnicy na bazie przygotowanych konstrukcji będą budować budki dla pszczół oraz je ozdabiać – malując domek, tak by przyciągał wzrok ludzi i owadów.

Etnospacer z pszczelarzem odbędzie się 14 kwietnia o godz. 12 w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” (ul. Parkowa 25). Koszt udziału w zajęciach to 40 zł (1 dziecko plus 1 opiekun). Bilety można zakupić online. Szczegóły wydarzenia znajdziecie na stronie skansenu lub na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia