„Dzień Pingwina” z atrakcjami dla całej rodziny

poniedziałek 15 kwietnia 2024
  • Wśród licznych atrakcji znajdzie się pokazowe karmienie pingwinów Humbolta (fot. mat. organizatora)
    Wśród licznych atrakcji znajdzie się pokazowe karmienie pingwinów Humbolta (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 27 kwietnia 2024
Gdzie: Chorzów
Zbliża się wyjątkowy dzień w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Odkryjecie tajemnice z życia pingwinów, a przy tym będziecie świetnie się bawić. Wśród niespodzianek koło fortuny z nagrodami, malowanie buziek, zajęcia z akrobatyki, gry i zabawy.

Podczas „Dnia Pingwina” w śląskim zoo odwiedzający poznają życie uroczych nielotów, które zamieszkują odległe obszary Antarktyki oraz inne części półkuli południowej. Przekonają się, jakie wyzwania stawia przed pingwinami zmiana klimatu i działalność człowieka. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji, które będą zlokalizowane przy wybiegu pingwinów Humbolta.

Niezapomniany dzień z pingwinami

Wśród licznych atrakcji i niespodzianek będą gry i zabawy dla całej rodziny, malowanie twarzy, koło fortuny z nagrodami, zajęcia z akrobatyki, parkour'u i street workout'u, konkursy z nagrodami, stoisko z atrakcjami i zabawami edukacyjnymi na temat pingwinów. O godz. 12 odbędzie się pokazowe karmienie nielotów. Impreza to również strefa chilloutu, gdzie będzie można napić się pysznej kawy i zjeść słodkości.

„Dzień Pingwina” odbędzie się 27 kwietnia w godz. 10-16.30 w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Udział w atrakcjach jest bezpłatny, wystarczy kupić bilet wstępu do zoo. Bilety są w cenie: 26 zł – normalny, 13 zł – ulgowy. Dokładny plan imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

W wakacje często szukamy nowych atrakcji na świeżym powietrzu. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych, naszym zdaniem, bezpłatnych placów zabaw w okolicy. Wśród nich inspirowane naturą, z eksperymentami naukowymi, a także z ciekawą okolicą idealną na spacer i aktywną rekreację.

 

Inspirowane naturą, muzyką, bajkami – jest wiele placów zabaw na Śląsku