„Malowanie na tkaninie” w stylu Stryjeńskiej

wtorek 16 kwietnia 2024
  • Inspiracją będą prace Zofii Stryjeńskej (fot. mat. organizatora)
    Inspiracją będą prace Zofii Stryjeńskej (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 20 kwietnia 2024
Gdzie: Gliwice
To warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych towarzyszące wystawie „Zofia Stryjeńska – tajemnicze i radosne opowieści”. Uczestnicy spróbują dziedzin, w których swego czasu królowała Zocha, wykorzystają również ludowe inspiracje.

Zofia Stryjeńska to zdecydowanie najwszechstronniejsza artystka polskiego dwudziestolecia międzywojennego – malarka, rysowniczka, graficzka, ale też projektantka – tkanin, zabawek, kostiumów, mebli. Jej dzieła przybliża wystawa w Muzeum Miejskim w Gliwicach „Zofia Stryjeńska – tajemnicze i radosne opowieści”.

Malowanie na tkaninie

Wystawie towarzyszą warsztaty. Uczestnicy będą malować na tkaninie. Zajęcia poprowadzi Magda Schuster – artysta plastyk. Warsztaty to ukłon w stronę mody i architektury wnętrz dwudziestolecia międzywojennego, którego ważnym elementem wystroju staje się tkanina artystyczna. W pracach nie zabraknie nawiązań do stylu Stryjeńskiej, wykorzystując również ludowe inspiracje.

Warsztaty odbędą się 20 kwietnia o godz. 11 i 13 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) w Gliwicach. Koszt udziału to 1 zł – od osoby. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy (od 16 kwietnia) pod numerem tel. 783560006. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci (od lat 5) z opiekunami, młodzieży i dorosłych. Informację znajdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia