Muzyka, nuty, bajki i zabawa

poniedziałek 29 kwietnia 2024
  • Muzyczne warsztaty skierowane są do 3 grup wiekowych (fot. mat. organizatora)
    Muzyczne warsztaty skierowane są do 3 grup wiekowych (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 18 maja 2024
Gdzie: Bytom
Warsztaty muzyczne, dzięki którym dzieci rozwiną swoją muzyczną inwencję twórczą, słuch, poczucie rytmu, a także wrażliwość. W zależności od wieku czeka na nich inna przygoda. Zobaczcie.

18 maja w Bytomskim Centrum Kultury zapowiada się muzycznie. Dzieciaki w wieku: 3-4 lata, 5-7 lat oraz 7-10 lat mogą wziąć udział w ciekawych warsztatach.

Opowieści bajkowe przy muzyce granej na żywo

Warsztaty „Muzykobajki” dla najmłodszych (3-4 lata) oparte są na autorskiej książce „Gamoliny na pięciolinii”. Warsztaty skierowane do małych melomanów, którzy lubią słuchać muzyki, śpiewać, tańczyć i grać na różnorodnych instrumentach perkusyjnych. Dzieci poprzez zabawę z bohaterami książki, poznają pierwsze nazwy dźwięków.

Muzyczna bajkoterapia

To propozycja dla dzieci w wieku 5-7 lat. Zajęcia oparte są na książce „Podróż dookoła Harmonicznego koła”. Jej bohaterkami są trzy siostry: Toni (Tonika), Subi (Subdominanta) i Domi (Dominanta), które wyruszają  w  muzyczną podróż balonem, dookoła harmonicznego – kwintowego koła. Podróż ma na celu wprowadzenie dzieci w świat muzyki. Harmoniczne koło – nawiązuje do koła kwintowego, na którym znajduje się cała paleta muzycznych tonacji. Każda tonacja to inne wrażenie muzyczne. Te koło łączy się z kołem emocji, które uczy rozumienia, nazywania i odczuwania własnych emocji oraz z mandalą czyli „kołem życia, cały świat”, symbolem harmonii i doskonałości.

Śpiew, granie na instrumentach i tworzenie muzyki

Kolejna propozycja to „Stylowe Nuty” (dla dzieci w wieku 7-10 lat). Podczas warsztatów dzieci korzystają z autorskiej książki „Stylowe Nuty” oraz 8 zeszytów ćwiczeń (tworzące razem zbiór). „Stylowe Nuty” są obowiązkowe przy zapisie na cały cykl. Z materiałów dzieci będą korzystać cały rok. Dzięki warsztatom uczestnicy rozwijają swoją muzyczną inwencje twórczą oraz podstawowe zdolności muzyczne, takie jak słuch muzyczny, poczucie rytmu, poczucie tempa, dynamiki, a także wrażliwość muzyczną. Podczas zajęć zastosowane będą różnorodne formy aktywności muzycznej od śpiewania solfeży i piosenek, po granie na instrumentach.

Warsztaty odbędą się 18 maja w Bytomskim Centrum Kultury (Plac Karin Stanek 1). „Muzykobajki” odbędą się w godz. 11-11.40, „Muzyczna bajkoterapia” w godz. 12-12.45, a „Stylowe Nuty” w godz. 13.15-14.15. Bilety w cenie 35 zł (dziecko plus rodzic) można zakupić online

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl

Rozpoczynacie swoją górską przygodę, a może szukacie pomysłu na wycieczkę? Gdzie najlepiej zabrać malucha, a gdzie starszaka? Najbliżej Śląska i Zagłębia znajdziecie Beskidy. Przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych, naszym zdaniem, sprawdzonych tras.  

Beskidzkie trasy z małym dzieckiem