Szybowce, muzyka, wiatr i odlotowe atrakcje

poniedziałek 6 maja 2024
  • Podczas imprezy odbędzie się inscenizacja pierwszego lotu w wykonaniu hrabiego Potockiego (fot. mat. prasowe UM Gliwice)
    Podczas imprezy odbędzie się inscenizacja pierwszego lotu w wykonaniu hrabiego Potockiego (fot. mat. prasowe UM Gliwice)
  • Wstęp jest bezpłatny (fot. mat. prasowe UM Gliwice)
    Wstęp jest bezpłatny (fot. mat. prasowe UM Gliwice)
Kiedy: 
  • sobota 11 maja 2024
Gdzie: Gliwice
Zbliża się jedna z najlepszych podniebnych imprez w regionie. „Noc pod skrzydłami” to pokazy i akrobacie lotnicze, rekonstrukcja lotu balonem pierwszego Polaka, koncert i seans filmowy. Wstęp wolny!

Już po raz 3. na Lotnisku Aeroklubu Gliwickiego odbędzie się impreza „Noc pod skrzydłami”. Zapowiada się „odlotowa” impreza pełna wrażeń.

Pokazy, akrobacje i mistrzowskie przeloty

Wizyta na lotnisku będzie okazją do spotkania z pasjonatami i podziwiania pokazów i akrobacji w mistrzowskim wykonaniu. Tego dnia warto spojrzeć w niebo, gdzie popis umiejętności będą dawać m.in. osoby związane z gliwickim Aeroklubem, a także Patrycja Pacak - mistrzynia świata w akrobacji szybowcowej w klasie Advanced (2019). Odwiedzający zwiedzą również z przewodnikiem Gliwickie Centrum Edukacji Lotniczej, czyli m.in. bogatą kolekcję zabytkowych szybowców, modelarnię i symulator lotów.

Lot balonem, koncert i kino

Tradycyjnie przez Gliwice przejedzie zabytkowym powozem hrabia Jan Potocki. Wyruszy z Rynku (godz. 18) ze swoim białym psem oraz wiernym sługą Turkiem Ibrahime, aby dotrzeć na lotnisko o godz. 18.40 i wzbić się w niebo balonem. To inscenizacja pierwszego lotu w wykonaniu ekscentrycznego hrabiego z 13 maja 1790 roku. Impreza to również koncert zespołu „Siła Wiatru” (godz. 20) oraz seans filmowy „Ikar w spódnicy”.

Impreza „Noc pod skrzydłami” odbędzie się 11 maja. Start o godz. 16 na terenie lotniska Areoklubu Gliwickiego (ul. Pilotów). Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Dokładny program wydarzenia znajdziecie tutaj

Kategoria: Wydarzenia