„Ponyo” i złote rybki z kolorowymi welonami

wtorek 7 maja 2024
  • Po seansie odbędą się warsztaty plastyczno-ruchowe  (fot. mat. prasowe Kino Kosmos)
    Po seansie odbędą się warsztaty plastyczno-ruchowe (fot. mat. prasowe Kino Kosmos)
Kiedy: 
  • niedziela 12 maja 2024
Gdzie: Katowice
Ponyo nie jest zwyczajną rybką - to córka potężnego czarodzieja, która marzy by zostać człowiekiem. Jej historię będziecie mogli zobaczyć w najbliższy weekend w Kinie Kosmos. Po seansie odbędą się warsztaty.

Japońską animację „Ponyo” będzie można zobaczyć w ramach cyklu „Rodzina w kinie”. To projekcje i wydarzenia dla młodych widzów oraz całych rodzin, skierowane do dzieci w różnym wieku. Dla najmłodszych, którzy po raz pierwszy wybiorą się do kina, przygotowano pamiątkowy dyplom.

Złota rybka i chłopiec

Pięcioletni chłopiec o imieniu Sosuke mieszka wraz z mamą w nadmorskiej miejscowości. Podczas zabawy na plaży Sosuke znajduje uwięzioną w słoiku złotą rybkę. Nadaje jej imię Ponyo i obiecuje zawsze się nią opiekować. Jednak Ponyo nie jest zwyczajną rybką – to córka potężnego czarodzieja, który zrozpaczony jej zniknięciem, wzburzy całe morze, by sprowadzić ją do domu. Tak rozpoczyna się niezwykła przygoda, podczas której chłopiec i rybka muszą połączyć siły, by ocalić świat przed niebezpieczeństwem i spełnić marzenie Ponyo o zostaniu człowiekiem.

Stwórz własną złotą rybkę

Po seansie odbędą się warsztaty plastyczno-ruchowe. Dzieci porozmawiają o obejrzanej animacji, a następnie zaprojektują złote rybki z kolorowymi welonami oraz mocami do spełniania marzeń. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są do 11 maja do godz. 21 pod adresem: kasa@kosmos.katowice.pl. W treści maila należy podać imiona i nazwiska opiekuna i dziecka oraz nazwę, termin i godzinę wydarzenia. Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest podpisanie zgody o udostępnianie wizerunku.

Animację „Ponyo” będziecie mogli zobaczyć 12 maja o godz. 16 w Kinie Kosmos w Katowicach (ul. Sokolska 66). Film skierowany jest do widzów od 7. roku życia. Bilety w cenie 16 zł można zakupić online.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

W wakacje często szukamy nowych atrakcji na świeżym powietrzu. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych, naszym zdaniem, bezpłatnych placów zabaw w okolicy. Wśród nich inspirowane naturą, z eksperymentami naukowymi, a także z ciekawą okolicą idealną na spacer i aktywną rekreację.

 

Inspirowane naturą, muzyką, bajkami – jest wiele placów zabaw na Śląsku

Fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl

Rozpoczynacie swoją górską przygodę, a może szukacie pomysłu na wycieczkę? Gdzie najlepiej zabrać malucha, a gdzie starszaka? Najbliżej Śląska i Zagłębia znajdziecie Beskidy. Przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych, naszym zdaniem, sprawdzonych tras.  

Beskidzkie trasy z małym dzieckiem