Wyjątkowa noc z neandertalczykiem, warsztatami i sztuką

wtorek 14 maja 2024
  • Podczas Nocy Muzeów każdy znajdzie coś dla siebie (fot. mat. organizatora)
    Podczas Nocy Muzeów każdy znajdzie coś dla siebie (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 18 maja 2024
Gdzie: Katowice
Zbliża się święto miłośników sztuki, podczas którego pod osłoną nocy można zwiedzać ulubione muzea i galerie. „Noc Muzeów” ciekawie zapowiada się w Muzeum Śląskim, które przygotowało atrakcje dla najmłodszych i dorosłych.

„Noc w Muzeum Śląskim z nauką i nie tylko” to okazja do zobaczenia wszystkich wystaw i zerknięcia do miejsc, które na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających. W programie spotkania z kuratorami wystaw, koncert Orkiestry Dętej „Katowice” oraz Muzealnego Chóru Społecznego, wykład „o karierze neandertalczyka”, „Byzuch u Ferdynanda” czyli zwiedzanie z elementami mitologii śląskiej, kiermasz wydawnictw. Najmłodszym spodobają się warsztaty i zabawy plastyczne, pokaz gier drewnianych czy też wystawa „Na tropie Tomka”. To tylko cześć z atrakcji, jakie przygotowano. Dokładny program dostępny jest na stronie Muzeum.

„Noc Muzeów” w Muzeum Śląskim w Katowicach (ul. T. Dobrowolskiego 1) już 18 maja w godz. 18- 1 (ostatnie wejście o godz. 24). Oba parkingi Muzeum będą czynne (podziemny i zewnętrzny). Wstęp wolny.

Kategoria: Wydarzenia