Natura, rośliny i ekologia - „Fest Flora Fest” już wkrótce!

wtorek 14 maja 2024
  • Podczas "Fest Flora Fest" odbędzie się rodzinna wyprawa (fot. mat. organizatora)
    Podczas "Fest Flora Fest" odbędzie się rodzinna wyprawa (fot. mat. organizatora)
  • Impreza to okazja do kupna lub wymiany roślin doniczkowych (fot. mat. organizatora)
    Impreza to okazja do kupna lub wymiany roślin doniczkowych (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 19 maja 2024
Gdzie: Chorzów
To roślinny festiwal dla wszystkich miłośników natury i sztuki florystycznej. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, takich jak „Akademia małego ogrodnika”, warsztaty tworzenia bomb kwiatowych, sadzenie miniroślin oraz rodzinnej wyprawy.

W Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie odbędzie się 3. edycja „Fest Flora Fest”. To okazja do kupna lub wymiany roślin doniczkowych. Nie zabraknie praktycznych porad na temat ich pielęgnacji, a także rękodzieła z motywami roślinnymi.

Atrakcje dla rodzin z dziećmi

Impreza to również świetna zabawa dla najmłodszych. W „Akademii małego ogrodnika” dzieciaki będą mogły wziąć udział w warsztatach tworzenia bomb kwiatowych, ozdobić ekodnoniczki czy też zasadzić roślinki. Dodatkowo dla maluchów będzie przygotowane miejsce, gdzie odpoczną i naładują baterie po pełnych wrażeń zabawach. Z całą rodzinką można wybrać się na „wyprawę roślinną”, która przybliży fascynujący świat roślin. Jej uczestnicy doświadczą naturę w pełni. Zobaczą rośliny w powiększeniu, dotkną, poczują zapachy, poznają barwy, a nawet usłyszą dźwięki, jakie wydają. Będą korzystać z lup, mikroskopów terenowych i kalejdoskopów, aby w pełni zanurzyć się w świecie roślin. Powstaną również wspólnie rodzinne „Księgi Roślinne”, pełne obserwacji i odkryć.

„Fest Flora Fest” odbędzie się 19 maja w godz. 11-16 w Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie (ul. Dąbrowskiego 7). Wstęp wolny. Na „Rodzinną wyprawę roślinną” (godz. 13.30) obowiązują zapisy pod adresem cim@cimchorzow.pl. W mailu należy podać imiona i nazwiska uczestników oraz jeden numer kontaktowy. W temacie maila należy wpisać: „Rodzinna wyprawa roślinna". Spacer potrwa około 2 godziny.

Kategoria: Wydarzenia