„Noc Muzeów” z pokazem meteorytów i bebokami

wtorek 14 maja 2024
  • Dzieciakom spodobają się warsztaty z bebokami, opowieści z dreszczykiem i rodzinna gra (fot. mat. organizatora)
    Dzieciakom spodobają się warsztaty z bebokami, opowieści z dreszczykiem i rodzinna gra (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 18 maja 2024
Gdzie: Bytom
Spotkania z zakresu astrologii, archeologii, etnografii, przyrody czy historii sztuki oraz jedyny w swoim rodzaju pokaz meteorytów – tak zapowiada się „Noc z gwiazdami” w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. To również atrakcje dla najmłodszych. Jakie? Zerknijcie.

„Noc z gwiazdami” to tematyczne spotkania podczas, których poznacie m.in. bytomskie „gwiazdy z kamienia”, przepowiednie astrologiczne w śląskich kalendarzach, naukowe ustalenia dotyczące wpływu kosmosu i przybywających z niego gości na pojawienie się i zagładę życia na naszej planecie. Do tego pokaz meteorytów, warsztaty tańca dawnego, warsztat złotniczy, opowieści z dreszczykiem i rodzinna gra. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty „Beboki z kachli”, podczas których dzieci zanurzą się w barwnym świecie potworów i niezwykłych zwierząt rodem ze średniowiecza. Wydarzenie to również okazja do zwiedzenia wystaw stałych i czasowych z przewodnikiem.

„Noc Muzeów” w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu (pl. Jana III Sobieskiego 2 oraz ul. Wojciecha Korfantego 34) odbędzie się 18 maja w godz. 18–24. Wstęp wolny. Na warsztaty (złotniczy i Beboki) obowiązują zapisy w Dziale Edukacji ( tel. 32 2818294, w. 127), bilety są w cenie 10 zł. Program wydarzenia znajdziecie na stronie Muzeum

Kategoria: Wydarzenia