Dzieciaki na rowery! Reksio zaprasza na zawody

środa 15 maja 2024
  • W zawodach mogą wziąć udział również dzieci jeżdżące na rowerkach biegowych (fot. archiwum zdjęć FB Puchar Reksia)
    W zawodach mogą wziąć udział również dzieci jeżdżące na rowerkach biegowych (fot. archiwum zdjęć FB Puchar Reksia)
  • Zawody odbędą się na terenie bielskich Błoni (fot. mat. organizatora)
    Zawody odbędą się na terenie bielskich Błoni (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • niedziela 9 czerwca 2024
Sympatyczny psiak w sezonie letnim z nart przesiada się na rower. Również dzieci mogą się do niego przyłączyć. Do pokonania będą 2 profesjonalnie przygotowane tory przeszkód. W zawodach mogą wziąć udział rowerki biegowe.

To już 4. edycja Rowerowego Pucharu Reksia. Zawody odbędą się na bielskich Błoniach. Do pokonania będzie tor przeszkód z elementami MTB i pumptracka, odpowiedno dopasowany do wieku uczestników (roczniki 2009 – 2019 i młodsi). Organizatorzy przewidują przeprowadzenie 2 konkurencji o różnych stopniach trudności. W konkursie dopuszczona jest jazda na rowerku biegowym (start na rowerze z bocznymi kółkami ze względów technicznych nie jest możliwy).

Sportowe emocje i świetna zabawa

Wszyscy rodzice, kibice i osoby towarzyszące będą mogli obserwować zmagania tuż obok terenu z konkurencjami, gdzie także przygotowana będzie scena, na której prowadzone będą animacje i atrakcje towarzyszące. Na starcie pojawi się 300 Reksiaków. Każdy z nich otrzyma pamiątkowy medal oraz pakiet nagród wraz z numerem startowym. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziane będą puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zawody odbędą się 9 czerwca od godz. 11 na terenie Błoni w Bielsku-Białej (ul. Pocztowa 32). Organizatorzy zapewniają 300 miejsc startowych. Zapisy już trwają. Można ich dokonać za pomocą strony internetowej: www.pucharreksia.pl lub na miejscu w dniu zawodów, jeśli będą wolne miejsca. Opłata startowa to 100 zł lub 120 zł gotówką (8 lub 9 czerwca). Dodatkowe informacje o zawodach znajdziecie na FB Pucharu Reksia

Honorowym patronem 4. Rowerowego Pucharu Reksia będą Jarosław Klimaszewski - Prezydent Miasta Bielsko-Biała oraz Helena Filek-Marszałek - Prezes Fundacji Reksia.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl

Rozpoczynacie swoją górską przygodę, a może szukacie pomysłu na wycieczkę? Gdzie najlepiej zabrać malucha, a gdzie starszaka? Najbliżej Śląska i Zagłębia znajdziecie Beskidy. Przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych, naszym zdaniem, sprawdzonych tras.  

Beskidzkie trasy z małym dzieckiem