Z kopyta i z pazurem podczas „Nocy Muzeów”

środa 15 maja 2024
  • Podczas Nocy Muzeów będzie można zobaczyć wystawę grafik Marii Apoleika ,,Psie Sucharki” (fot. mat. organizatora)
    Podczas Nocy Muzeów będzie można zobaczyć wystawę grafik Marii Apoleika ,,Psie Sucharki” (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 18 maja 2024
„Noc Muzeów” możecie spędzić w towarzystwie zwierząt. Wystawa grafik Marii Apoleika, występ Kabaretu Dno, pokazy psów policyjnych, ratowniczych, a nawet sekcja konna oraz dużo zabaw, animacji, niespodzianek – to wszystko w Muzeum Miejskim „Sztygarka”.

Program „Nocy Muzeów” w Muzeum Miejskim „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej to mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, a także wielka zbiórka dla schronisk. Będzie można zobaczyć wystawę grafik Marii Apoleika ,,Psie Sucharki” oraz spotkać się z ich autorką (godz. 17). Na scenie wystąpi Kabaret Dno z cyrkowym spektaklem dla całej rodziny. To także pokazy umiejętności psów ratowniczych, policyjnych, sekcji konnej, wystawa planszowa „Zwierzęta towarzyszące w historii”. Tego dnia będzie można zwiedzić Kopalnię Ćwiczebną z przewodnikiem. Pojawi się również grupa rekonstrukcyjna w strojach historycznych. Dla dzieciaków zaplanowano warsztaty i animacje.

Zbiórka darów dla schroniska

Dary dla schronisk (sucha i mokra karma, legowiska, koce, obroże, mleko dla kociąt) będą przyjmowane do 17 maja w godzinach pracy Muzeum, oraz 18 maja w godz. 16-20. Większe ilości organizatorzy proszą przywozić po wcześniejszym uzgodnieniu pod nr tel. 32 2623695 wew. 114 lub 107. Szkoły również mogą wziąć udział w zbiórce. Klasa, która zbierze najwięcej punktów, otrzyma od Muzeum nagrodę niespodziankę. 

„Noc Muzeów z kopyta i z pazurem!” odbędzie się 18 maja w godz. 16-24 w Muzeum Miejskim „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej (ul. Legionów Polskich 69). Na spotkanie z Marią Apoleika oraz na spektakl Kabaretu Dno obowiązuje rezerwacja bezpłatnego biletu (warunkiem wstępu jest przyłączenie się do zbiórki dla schronisk). Zwiedzanie Kopalni Ćwiczebnej w cenie 25 zł – normalny, 15 zł – ulgowy. Szczegóły wydarzenia znajdziecie na stronie Muzeum

Kategoria: Wydarzenia