Otwarcie OKA z kultowymi bajkami i „Kocią Szajką”

poniedziałek 20 maja 2024
  • Interaktywne Centrum Rozrywki i Animacji OKO to najnowsza atrakcja Bielska-Białej (fot. archiwum zdjęć FB Studio Filmów Rysunkowych)
    Interaktywne Centrum Rozrywki i Animacji OKO to najnowsza atrakcja Bielska-Białej (fot. archiwum zdjęć FB Studio Filmów Rysunkowych)
Kiedy: 
  • sobota 25 maja 2024 - niedziela 26 maja 2024
Koncerty, premiery, gry, spotkania z twórcami, seanse kinowe, kino plenerowe - „Nie ma jak w bajce!” tak zapowiada się otwarcie Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji OKO w Bielsku-Białej.

Interaktywne Centrum Rozrywki i Animacji OKO to najnowsza atrakcja Bielska-Białej, stworzona przez Studio Filmów Rysunkowych. To wyjątkowa multimedialna, interaktywna wystawa, dzięki której można dowiedzieć się jak powstają animacje. Odwiedzający będą mogli również sami ożywić postacie z bajek.

Wielkie otwarcie

Podczas otwarcia będzie można nie tylko zobaczyć wystawę stałą (obowiązują bilety). To idealna okazja, aby przybić piątkę z „Kocią Szajką” i podpytać, gdzie warto przypiłować pazurki. Z okazji premiery najnowszego tomu bestsellerowej serii „Kocia Szajka" odbędzie się spotkanie z Agatą Romaniuk oraz gra terenowa. W Kinie Kreska będzie można zobaczyć kultowe bajki, takie jak Bolek i Lolek czy Reksio. Fani animacji będą mogli spotkać się z Zdzisławem Kudłą - dyrektorem seniorem Studia Filmów Rysunkowych, malarzem i twórcą filmowym. Nie zabraknie dobranocki. Tym razem wieczorynka pojawi się w wielkoformatowej odsłonie plenerowej, a widzowie wybiorą się w „Wielką podróż Bolka i Lolka” – w wersji pełnometrażowej.

Otwarcie OKA już 25-26 maja w Bielsku-Białej (ul. Cieszyńska 24). Program wydarzeń dostępny jest na stronie Studia Filmów Rysunkowych. Na wydarzenia w amfiteatrze i Kinie Kreska wstęp jest bezpłatny. Bilety na wystawę stałą są w cenie 10 zł, a dla dzieci do 4 roku życia wstęp będzie bezpłatny. 

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl

Rozpoczynacie swoją górską przygodę, a może szukacie pomysłu na wycieczkę? Gdzie najlepiej zabrać malucha, a gdzie starszaka? Najbliżej Śląska i Zagłębia znajdziecie Beskidy. Przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych, naszym zdaniem, sprawdzonych tras.  

Beskidzkie trasy z małym dzieckiem