„15 lat razem” z Industriadą

czwartek 23 maja 2024
 • Otwarcie Industriady odbędzie się na Osiedlu Nikiszowiec (fot. archiwum zdjęć FB Szlak Zabytków Techniki)
  Otwarcie Industriady odbędzie się na Osiedlu Nikiszowiec (fot. archiwum zdjęć FB Szlak Zabytków Techniki)
 • Jak co roku nie zabraknie atrakcji dla dzieci (fot. archiwum zdjęć FB Szlak Zabytków Techniki)
  Jak co roku nie zabraknie atrakcji dla dzieci (fot. archiwum zdjęć FB Szlak Zabytków Techniki)
 • To okazja do poznania z bliska wyjątkowych zabytków techniki w woj. śląskim (fot. archiwum zdjęć FB Szlak Zabytków Techniki)
  To okazja do poznania z bliska wyjątkowych zabytków techniki w woj. śląskim (fot. archiwum zdjęć FB Szlak Zabytków Techniki)
Kiedy: 
 • sobota 1 czerwca 2024
Mnóstwo atrakcji, wydarzeń, koncertów i możliwości zwiedzania obiektów przemysłowych na Śląsku, Zagłębiu oraz Jurze Krakowsko-Częstochowskiej! Każdy z 47 obiektów Szlaku Zabytków Techniki zaoferuje mnóstwo niespodzianek oraz aktywności również dla dzieci.

Motywem przewodnim tegorocznej Industriady jest „15 lat razem”. To czas, aby podkreślić szlakową wspólnotę. Torty, fajerwerki, wspólna zabawa dla dzieci i dorosłych, rodzin i indywidualnych poszukiwaczy. Świętowanie odbędzie się w 47 obiektach, w 29 miejscowościach. Przygotowano aż 423 wydarzenia.

Atrakcje dla najmłodszych

W programie Industriady każdy znajdzie coś dla siebie, również dzieci. Otwarcie odbędzie się na Osiedlu Nikiszowiec w Katowicach, gdzie m.in. na najmłodszych czeka Bebokowe Zwiedzanie „Kaj żeś jest Beboku”, a w finale w Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza najmłodszych odwiedzi Pan Kleks. Rodziny z dziećmi będą mogły złapać wiatr we włosach na przejażdżce kolejką po Skansenie Maszyn Parowych w Tarnowskich Górach, zagrać w grę fabularną w Kopalni Ćwiczebnej „Sztygarka”, świetnie bawić się z Fabryką Naukowców w Żarkach czy też skakać na dmuchanych zamkach na stacji Górnośląskiej Kolei Wąskotorowej w Bytomiu. Jest w czym wybierać. Pełen program znajdziecie tutaj.

Zwiedzaj, baw się i podróżuj za darmo

Industriada odbędzie się 1 czerwca w 47 obiektach województwa śląskiego. Pełną listę obiektów i atrakcji znajdziecie na stronie Industriady. Sobotnią Industriadę poprzedzi 31 maja specjalny happening w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Tam na scenie zagra Małe TGD i Elektryczne Gitary. Finał Industriady to m.in. koncert "Witajcie w Naszej Bajce!". Wystąpią Dawid Tyszkowski, Mery Spolsky i Zalia. Większość wydarzeń jest bezpłatna, niewielka część jest płatna, a część dostępna po wcześniejszej rezerwacji miejsca. Podczas festiwalu będzie można skorzystać z bezpłatnego przejazdu Kolejami Śląskimi.

Informację o Industriadzie znajdziecie również na stronie wydarzenia na FB.

Kategoria: Wydarzenia