Noc ze świetlikami, opowieściami starej szeptuchy i ptasimi trelami

czwartek 23 maja 2024
  • W programie znajdą się warsztaty dla dzieci oraz gra terenowa (fot. mat. pexels)
    W programie znajdą się warsztaty dla dzieci oraz gra terenowa (fot. mat. pexels)
  • Uwieńczeniem wieczoru będzie pokaz wabienia ciem (fot. mat. organizatora)
    Uwieńczeniem wieczoru będzie pokaz wabienia ciem (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 7 czerwca 2024
Gdzie: Radzionków
„Noc Stworzeń Nocnych” w Śląskim Ogrodzie Botanicznym to wciągające prelekcje popularno-naukowe, warsztaty mikroskopowe i w laboratorium, zajęcia artystyczne dla dzieci, gra terenowa, pokaz wabienia ciem i nasłuchiwanie ptaków.

Zapowiada się wyjątkowa noc w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie. Podczas prelekcji uczestnicy dowiedzą się m.in. „Dlaczego wilki wyją nocą?” i „Czy ćmy na pewno lecą do światła?”. Do tego ciekawe warsztaty w ogrodowych pracowniach – mikroskopowej oraz laboratoryjnej. Nie zabraknie zajęć artystycznych dla dzieci oraz gry terenowej „Opowieści starej szeptuchy”. Uwieńczeniem wieczoru będzie pokaz wabienia ciem, tudzież innych owadów, oraz wyjście z przewodnikiem do ogrodu celem posłuchania nocnych ptasich treli.

„Noc Stworzeń Nocnych” odbędzie się 7 czerwca w godz. 18-22 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie (ul. Księżogórska 90a). Wstęp wolny. Plan imprezy znajdziecie na stronie Ogrodu.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

W wakacje często szukamy nowych atrakcji na świeżym powietrzu. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych, naszym zdaniem, bezpłatnych placów zabaw w okolicy. Wśród nich inspirowane naturą, z eksperymentami naukowymi, a także z ciekawą okolicą idealną na spacer i aktywną rekreację.

 

Inspirowane naturą, muzyką, bajkami – jest wiele placów zabaw na Śląsku