Dzień Dziecka z darmowymi dmuchańcami i śląskimi grami podwórkowymi

poniedziałek 27 maja 2024
  • Dla dzieci przygotowano dużo bezpłatnych atrakcji (fot. archiwum zdjęć FB Miasto Bytom)
    Dla dzieci przygotowano dużo bezpłatnych atrakcji (fot. archiwum zdjęć FB Miasto Bytom)
Kiedy: 
  • sobota 1 czerwca 2024
Gdzie: Bytom
Najfajniejsze święto w roku możecie spędzić bawiąc się na świeżym powietrzu. W programie m.in. występy artystyczne, zajęcia sensoryczne dla maluszków, śląskie gry podwórkowe, wymiana książkowa, gry i zabawy, bańki, zawody wędkarskie.

„Parkowy Dzień Dziecka – Lubię Moje Miasto” odbędzie się w Parku Miejskim w Bytomiu w ramach 17. Metropolitalnego Święta Rodziny. Przygotowano mnóstwo atrakcji.

Darmowe dmuchańce, zabawa i ciekawe warsztaty

Na scenie amfiteatru (godz. 12-18) pojawią się mali artyści, mażoretki, odbędzie się koncert z piosenkami muzyki filmowej czy też zabawy taneczne z z Danielem Dziurką z Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”. Na polanie piknikowej oraz przed amfiteatrem ( w godz. 11-19) dzieci znajdą gry plenerowe, sprawnościowe, warsztaty plastyczne, zajęcia z arteterapii, sensoryczne, miniboisko do piłki nożnej, hokeja na trawie, koszykówki, konkursy, śląskie gry podwórkowe, bańki mydlane, pokaz pojazdów zdalnie sterowanych, malowanie buziek, darmowe dmuchańce. To również wymiana książkowa, pokazy i warsztaty pierwszej pomocy, profilaktyka zdrowia i tor przeszkód z alkogoglami.

Zetnij włosy na peruki dla chorych dzieci

W Dzień Dziecka będzie można „Podzielić się dzieciństwem” (w godz. 14-18) czyli wziąć udział w akcji zbierania włosów na peruki dla dzieci, które utraciły je w wyniku różnych chorób. Minimalna długość włosów oddawanych przez dziewczyny – 35 cm, chłopaków – 30 cm. Włosy nie mogą być siwe, ani farbowane.

Spacer z przyrodnikiem i zawody wędkarskie

Wśród dodatkowych atrakcji znajdzie się prezentacja służb mundurowych, spacer z przyrodnikiem po Parku Kachla (godz. 15) czy fotobudka prehistoryczna. Imprezie towarzyszyć będą m.in. zawody wędkarskie dla dzieci, które odbędą się 2 czerwca (godz. 8-13) na stawie POD „Łan” (ul. Cegielniana).

Dzień Dziecka w Parku Miejskim im. F. Kachla w Bytomiu odbędzie się 1 czerwca w godz. 11-19. Wstęp wolny. Dokładny program wydarzenia znajdziecie na stronie jednego z organizatorów: Bytomskiego Centrum Kultury

Kategoria: Wydarzenia