„Gdzie jest szpieg?” - gra plenerowa dla całej rodziny

poniedziałek 27 maja 2024
  • Reksio już jest gotowy na poszukiwanie Szpiega (fot. archiwum zdjęć FB Bielsko-Biała)
    Reksio już jest gotowy na poszukiwanie Szpiega (fot. archiwum zdjęć FB Bielsko-Biała)
  • Na dzieci będą czekać dodatkowe atrakcje i słodkie niespodzianki (fot. mat. organizatora)
    Na dzieci będą czekać dodatkowe atrakcje i słodkie niespodzianki (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 1 czerwca 2024
Szpieg Don Miguel trafia do tajemniczej krainy, która przypomina mu Bielsko-Białą. Rzeźby bohaterów bajek wyglądają niemal tak samo, jak w mieście Reksia. W „Mieście Splotów” utkane są jednak z kolorowych sznurków. Zapowiada się super przygoda dla całej rodziny.

W „Mieście Splotów” wszystko jest kolorowe i splecione. Nawet istoty tutaj żyjące wyglądają jakby stworzone zostały ze splotów włóczek o różnych kolorach i fakturach. Istoty te nazywają siebie Splotkami. Szpieg Don Miguel odkrywa, że wszystkim Splotkom żyje się bardzo dobrze. Codziennie dzielą się radościami i troskami, wspierając się wzajemnie. Dbają nie tylko o siebie nawzajem, ale również o otaczającą ich przyrodę. Tym razem Szpieg nie ucieka, ale chce być znaleziony. Pragnie, aby wszyscy zobaczyli to niezwykłe miejsce.

Pocztówka z „Miasta Splotów”

Szpieg wysyła pocztówkę z „Miasta Splotów” do dzieciaków. Zaprasza ich 1 czerwca, aby odnalazły tę krainę. Wskazówki, jak do niej dotrzeć zostawia postaciom znajdującym się na Szlaku Bajkowe Bielsko-Biała oraz w 3 tajemniczych, nowych lokalizacjach. Uczestnicy gry muszą odwiedzić te miejsca, zebrać pieczątki i wykonać zadania. Gdy to zrobią, odgadną hasło, które zaprowadzi ich do kryjówki Szpiega. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji i słodkich niespodzianek.

Gra plenerowa odbędzie się 1 czerwca w godz. 11-16 w Bielsku-Białej. Start w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Ratuszowym 4, gdzie czekać będą zasady gry i karty uczestnika niezbędne do wzięcia udziału w zabawie. Ostatni uczestnicy muszą dotrzeć na metę przed godziną 17. Udział jest bezpłatny. Informację o grze znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia