Wielkie miodobranie w Muzeum Górnośląskim

wtorek 28 maja 2024
  • Zajęcia skierowane są do dorosłych (fot. mat. organizatora)
    Zajęcia skierowane są do dorosłych (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 8 czerwca 2024
Gdzie: Bytom
Tym razem propozycja warsztatowa dla rodziców. Podczas zajęć pod opieką pszczelarza będziecie mogli samodzielnie wydobyć miód z pasieki i odwirować go. Zdobędziecie również wiedzę na temat tego niezwykłego zawodu i poznacie wiele ciekawostek związanych ze słodkim przysmakiem.

Warsztaty pszczelarskie w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu skierowane są do dorosłych. Podczas zajęć z pszczelarzem - Markiem Kulawikiem uczestnicy samodzielnie wydobędą zdrowy przysmak z pasieki, odwirują go i zaczerpną cenną wiedzę na temat tego niezwykłego zawodu. Czym jest miodarka? W jaki sposób pozyskujemy miód? Jak powstaje miód kremowy? A jak się produkuje ten sztuczny i czy należy niechętnie podchodzić do skrystalizowanego? To tylko niektóre z pytań, na które poznają odpowiedzi. Każdy uczestnik warsztatów zabierze do domu osobiście przez siebie zebrany słoiczek miodu.

Warsztaty „Miodobranie” odbędą się 8 czerwca o godz. 12.30 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu (pl. Jana III Sobieskiego 2). Obowiązują zapisy w Dziale Edukacji pod numerem telefonu: 32 281 82 94, w. 127. Wstęp w cenie 35 zł.

Kategoria: Wydarzenia