Odlotowe atrakcje dla małych i dużych kosmonautów

środa 29 maja 2024
  • Pilotem w czasie kosmicznej podróży będzie grupa teatralna Lufcik na Korbkę (fot. mat. freepik)
    Pilotem w czasie kosmicznej podróży będzie grupa teatralna Lufcik na Korbkę (fot. mat. freepik)
  • Wstęp na imprezę jest bezpłatny (fot. mat. organizatora)
    Wstęp na imprezę jest bezpłatny (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 2 czerwca 2024
Gdzie: Gliwice
Jesteście gotowi na pełen frajdy i niezapomnianych wrażeń lot w kosmos? Będzie to możliwe na „Podwórku” przed PreZero Areną Gliwice. Polecicie rakietą Apollo, zbudujecie bazę kosmiczną czy też stoczycie gwiezdne wojny. Wstęp wolny!

Z okazji Dnia Dziecka tradycyjnie przed PreZero Areną Gliwice powstanie „Podwórko” z mnóstwem atrakcji. W tym roku tematem przewodnim będzie kosmos. Spełnią się dziecięce marzenia o spacerze na księżycu czy szybowaniu między gwiazdami.

Pozaziemska podróż i wspaniała zabawa

Na kosmicznym „Podwórku” dzięki wirtualnej rzeczywistości dzieciaki polecą rakietą Apollo, a ruchomy symulator lotu sprawi, że statek będzie przechylał się i kręcił. Dzięki żyroskopowi poczują siłę przeciążeń grawitacyjnych i sprawdzą, jak orientują się w trójwymiarowej przestrzeni. Z kolei podczas warsztatów z Dance Areną przećwiczą kosmiczne akrobacje.

Planetarium, eksperymenty i żonglowanie

To nie koniec niespodzianek. Podczas kosmicznej przygody dzieci wezmą udział w warsztatach podrzucania, żonglowania i poznawania praw fizyki, a także zajęciach z kontrolowanymi wybuchami, ciekłym azotem i suchym lodem. Tego dnia tajemnice kosmosu odkryje przed uczestnikami również planetarium, w którym astronauta pokaże odległe planety, mgławice i galaktyki.

Zbuduj skafander astronauty

Będą też niecodzienne wyzwania. Dzieciaki będą miały okazję zbudować bazę kosmiczną albo skafander astronauty. Stoczą też gwiezdne wojny, korzystając z laserowego paintballa. Towarzyszyć będą im mili kosmici – przewodnik po układzie słonecznym Paxi i strzegący bram planetarium Zigi, a także Pan Magiczny i jego iluzje nie z tej ziemi. Pilotem w czasie kosmicznej podróży będzie grupa teatralna Lufcik na Korbkę.

Dzień Dziecka na „Podwórku” już 2 czerwca w godz. 13-18 przed PreZero Arena Gliwice (ul. Akademicka 50). Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny. Z myślą o najmłodszych organizatorzy przygotowali strefę malucha, a dla dzieci ze szczególnymi potrzebami w budynku gliwickiej hali strefę ciszy. Informację znajdziecie na stronie CK Victoria.

Kategoria: Wydarzenia