Podniebne widowisko z kolorowymi balonami

poniedziałek 3 czerwca 2024
  • Pokazy nocne balonów zachwycą małych i dużych uczestników imprezy (fot. mat. prasowe Ars Cameralis Silesiae Superioris)
    Pokazy nocne balonów zachwycą małych i dużych uczestników imprezy (fot. mat. prasowe Ars Cameralis Silesiae Superioris)
Kiedy: 
  • piątek 21 czerwca 2024 - niedziela 23 czerwca 2024
Gdzie: Tychy Pszczyna
Zobaczycie 5 lotów konkursowych w ramach zawodów balonów na ogrzane powietrze. Odbędą się też nocne pokazy balonowe, a także koncerty Baascha, Big Cyca, Bluszcza, Krzikopa, Leepy i Natalii Nykiel. Nie zapomniano o najmłodszych.

To już 4. edycja „In The Silesian Sky”. Zawody balonów na ogrzane powietrze o puchar Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi będzie można zobaczyć nad Tychami oraz Pszczyną. To właśnie tam odbędą się loty konkursowe, a także dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych. Zawody odbędą się w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Podniebne kolorowe widowisko

W ramach zawodów odbędzie się 5 lotów konkursowych z udziałem profesjonalnych międzynarodowych załóg baloniarskich. Czynnikiem decydującym o rozpoczęciu lotów będzie pogoda i wiatr. Emocje z pewnością dostarczą nocne pokazy, kiedy na niebie będzie można oglądać wielkie świecące lampiony. Pierwszy lot widzowie zobaczą już 21 czerwca o godz. 19 w Parku Zamkowym w Pszczynie. Drugiego dnia impreza przeniesie się do Parku Miejskiego Solidarności w Tychach. Loty konkursowe odbędą się o: godz. 5.30, godz. 19, a o godz. 22.30 – nocny pokaz balonów. 23 czerwca to loty konkursowe w Pszczynie o godz. 5.30, 19 i nocny pokaz balonowy o godz. 22.15.

Muzyka, kabaret i zabawa

Podczas imprezy nie zabraknie dodatkowych atrakcji. Wśród nich znajdą się: występ kabaretowy Marcina Dańca, animacje dla dzieci oraz koncerty zespołów: Baasch, Big Cyc, Bluszcz, Krzikopa, Leepy i Natalia Nykiel.

„In The Silesian Sky” odbędzie się w dniach 21-23 czerwca na Placu pod Żyrafą w Tychach oraz Parku Zamkowym w Pszczynie. Pełen plan imprezy znajdziecie tutaj

Kategoria: Wydarzenia