Truskawkowe szaleństwo podczas kulinarnych warsztatów

wtorek 4 czerwca 2024
  • Z truskawek powstaną dania główne oraz deser (fot. mat. freepik)
    Z truskawek powstaną dania główne oraz deser (fot. mat. freepik)
Kiedy: 
  • sobota 8 czerwca 2024
Gdzie: Katowice
Czy jest coś bardziej pysznego i kuszącego niż truskawki? Oczywiście, że nie! W kuchni Kids' Kitchen królować będą właśnie one. Mali kucharze przygotują knedle z truskawkami czy też domową konfiturę.

Podczas zajęć w Kids’ Kitchen dzieci poznają różne kuchnie i kultury świata, nawiązują nowe relacje, a także poznają własne gusta i preferencje kulinarne. Dzięki temu stają się bardziej świadome swojego smaku i potrzeb. Zajęcia skierowane są do dwóch grup wiekowych: 4-6 i 7-12 lat.

Truskawkowe love

Najmłodsi kucharze (4-6 lat) przygotują przepyszne knedle z truskawkami w roli głównej. Ale to dopiero początek kulinarnej przygody. Na deser powstaną batoniki musli z truskawkami, które idealnie sprawdzą się jako zdrowa i pyszna przekąska. Starsi uczestnicy zajęć (7-12 lat) odkryją nieoczywiste oblicze truskawki. W menu zagości wyrafinowany filet z kurczaka w chrupiącym cieście francuskim oraz królewska sałatka z marynowanym pieprzem, truskawką i czerwoną cebulką. Nie zabraknie deseru – domowej konfitury truskawkowej idealnej do owsianych ciasteczek, które również upieką dzieci podczas warsztatów.

Warsztaty odbędą się 8 czerwca w godz. 13-15 (grupa 4-6 lat) oraz w godz. 15.30-17.30 (grupa 7-12 lat). Cena za zajęcia wynosi 120 zł (grupa młodsza) i 140 zł (grupa starsza). Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zapisać się już teraz. Można zrobić to online. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Kids’ Kitchen lub na fanpage’u Akademii na Facebooku. Organizatorzy proszą „o przybywanie na zajęcia nie wcześniej niż 10 minut przed ich planowanym rozpoczęciem”.

Kids' Kitchen mieści się przy ul. Żwirki i Wigury 19 w Katowicach. 

Tagi: 
Kategoria: Wydarzenia